Indonezję nawiedziło potężne trzęsienie ziemi i nie wydano żadnego ostrzeżenia przed tsunami

Djakarta: Potężny wstrząs wtórny o sile 6,2 w skali Richtera nawiedził w sobotę wschodnią prowincję Maluki w Indonezji, ale nie spowodowało to tsunami – podało biuro meteorologiczne tego kraju.

Trzęsienie ziemi, którego epicentrum znajdowało się na poziomie morza, wstrząsnęło prowincją o godzinie 3:45 – podała agencja informacyjna Xinhua, cytując biuro.

Biuro podało, że epicentrum znajdowało się 249 km na północny zachód od dystryktu Tengara Parat (Wyspy Tanimber) w Maluku.

Departament Meteorologii podał, że zgłoszono trzy kolejne umiarkowane wstrząsy wtórne o sile 5,3 i 5,2 w skali Richtera, dodając, że od północy miało miejsce kilka trzęsień ziemi o mniejszej sile.

Urzędnicy agencji nie wydali ostrzeżenia przed tsunami, ponieważ trzęsienie ziemi nie było w stanie wywołać gigantycznych fal.

Potężny wstrząs wtórny o sile 7,1 w skali Richtera nawiedził w środę prowincję Maluki, ale nie wywołał gigantycznych fal, nie spowodował szkód ani ofiar.

Indonezja, kraj archipelagowy położony w podatnym na trzęsienia ziemi regionie zwanym Pierścieniem Ognia Pacyfiku, nawiedzany jest przez częste trzęsienia ziemi.

Ten post był ostatnio edytowany 11 listopada 2023 o 10:46

READ  Firma produkująca pojazdy terenowe z Bali rzekomo naśmiewała się z singapurskiej rodziny, która odniosła obrażenia podczas jazdy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *