Indonezja zwraca się do Holandii o wsparcie przeciwko polityce UE przeciwdziałającej wylesianiu

Tempo.co, DjakartaIndonezja zwróciła się do Holandii o wsparcie pomimo sprzeciwu Unii Europejskiej (UE).Wylesianie Polityka handlowa negatywnie wpływająca na indonezyjskich rolników.

„Prosimy o wsparcie rządu holenderskiego w zmniejszeniu barier dla indonezyjskich produktów, które spełniają standardowe standardy, przy wjeździe do UE” – powiedział minister handlu Zulkifli Hassan w sobotę 26 sierpnia 2023 r.

Dodał, że handel między Indonezją a UE ma ogromny potencjał, ale może być utrudniony przez unijne rozporządzenie w sprawie przeciwdziałania wylesianiu (EUDR).

Według niego EUDR może potencjalnie negatywnie wpłynąć na wywóz z Indonezji kluczowych produktów, takich jak olej palmowy, kawa, kauczuk i drewno.

Indonezja i Holandia naciskają na zakończenie negocjacji w sprawie kompleksowej umowy o partnerstwie gospodarczym między Indonezją a Unią Europejską (IEU-CEPA) do 2024 r.

„Zespół negocjacyjny nie może się doczekać rozwiązania negocjacji. Indonezja ma również nadzieję, że rząd holenderski będzie mógł wesprzeć te wysiłki” – powiedział Hasan.

Tymczasem dyrektor generalna ds. międzynarodowych negocjacji handlowych w ministerstwie Djatmiko Bris Witjaksono powiedziała, że ​​oczekuje się, że wdrożenie IEU-CEPA zwiększy wartość handlu i inwestycji między Indonezją a UE.

„Holandia jest największym kierunkiem eksportu Indonezji w Europie, dlatego wdrożenie tej kompleksowej umowy handlowej będzie korzystne dla podmiotów gospodarczych w obu krajach” – powiedział.

Całkowity handel pomiędzy Indonezją a Holandią w okresie styczeń-czerwiec 2023 roku wyniósł 2,35 miliarda dolarów.

W tym okresie indonezyjski eksport do Holandii wyniósł 1,87 miliarda dolarów, podczas gdy import Indonezji z Holandii wyniósł 484,9 miliona dolarów.

Oczekuje się, że do 2022 r. łączna wymiana handlowa między obydwoma krajami osiągnie poziom 6,23 mld dolarów, co oznacza wzrost o 13,8 proc. w porównaniu z 5,48 mld dolarów w roku poprzednim.

Główne produkty eksportowe Indonezji do Holandii obejmują przemysłowe monokarboksylowe kwasy tłuszczowe, olej palmowy i jego frakcje, ziarna palmowe i inne pozostałości stałe oraz koprę.

READ  Akcje wykonujące największe ruchy na premarkecie: ATVI, CMG, FRC

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Ustawa zapobiegająca wylesianiu to krok UE mający na celu regulację cen oleju palmowego, mówi ekspert

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *