Indonezja zaprasza Wietnam do wspólnego opracowywania pojazdów elektrycznych

Tempo.co, DjakartaZadzwonił minister przemysłu Indonezji Agus Kumiwang Kartasasmitha Wietnam Współpracuj w rozwoju Pojazdy elektryczne oraz inne branże, takie jak bezpieczeństwo żywności i zasoby ludzkie.

Minister ogłosił to, towarzysząc prezydentom Joko Widodo lub Jokowi na spotkaniu z wietnamskim ministrem przemysłu i handlu Nguyenem Hong Dienem w Hanoi w czwartek 11 stycznia.

Zapraszamy Ministerstwo Przemysłu i Handlu Wietnamu do kontynuowania dyskusji na temat wzmacniania partnerstwa i współpracy, zacytował Minister Agus Kumi Vong. pomiędzy Dzisiaj, styczeń 13.

Agus dodał, że Indonezja to duży rynek dla branży motoryzacyjnej. Według danych liczba samochodów w Indonezji osiągnęła 19,1 mln sztuk, a motocykli 128 mln sztuk.

Ponadto oczekuje się, że zapotrzebowanie na akumulatory do pojazdów elektrycznych będzie nadal rosło. Ministerstwo Przemysłu wierzy także, że oba kraje mogą się wzajemnie wspierać na spotkaniu Ministerstw Przemysłu w ASEAN.

Według Globalne bezpieczeństwo Według raportu Indonezja znajduje się wśród 10 największych światowych producentów z 1,4% światowej produkcji. Tymczasem według szacunków światowej populacji Indonezja znajduje się na 12. miejscu, a Wietnam na 23. miejscu.

W listopadzie 2023 r. Indonezyjskie inwestycje w Wietnamie osiągnęły 651,21 mln USD przy 120 projektach. Realizacja indonezyjskiej inwestycji zajęła 5. miejsce wśród krajów Azji Południowo-Wschodniej inwestujących w Wietnamie.

Indonezja jest w dalszym ciągu krajem docelowym dla wietnamskich inwestorów chcących inwestować w sektorze przemysłowym. W 2023 roku wpływy z inwestycji wzrosną o 1,5 mln dolarów, czyli o 6,1 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Inwestycje w sektorze przemysłowym obejmują przemysł papierniczy i poligraficzny oraz przemysł metali nieszlachetnych, wyroby metalowe, niemaszyny i urządzenia.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Jokowi rozmawiał z prezydentem Wietnamu o Morzu Południowochińskim

Kliknij tutaj, aby uzyskać Najnowsze wiadomości Tempo w Google News

READ  Start SpaceX: Misja turystyczna dokuje do ISS. Oto wszystko, co musisz wiedzieć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *