Indonezja wszczyna śledztwo po tym, jak piloci zasnęli w samolocie przewożącym 153 osoby | Indonezja

Dochodzenie wykazało, że dwóch indonezyjskich pilotów zasnęło w powietrzu na prawie 30 minut.

Pilot i drugi pilot spali jednorazowo około 28 minut. Według wstępnego raportu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (KNKT) samolot Batik Air leciał z południowo-wschodniego Sulawesi do stolicy Indonezji, Dżakarty, 25 stycznia.

Incydent spowodował serię błędów nawigacyjnych, ale 153 pasażerom Airbusa A320 i czterem stewardom nic się nie stało podczas lotu trwającego dwie godziny i 35 minut.

Dyrektor generalna lotnictwa Maria Christie Enda Murni powiedziała, że ​​ministerstwo transportu „zdecydowanie potępia” Batik Air w związku z tym incydentem, wzywając linie lotnicze do zwracania większej uwagi na czas wolny swoich załóg lotniczych.

„Będziemy badać i weryfikować operacje lotów nocnych w Indonezji pod kątem zarządzania ryzykiem zmęczenia dla Batik Air i wszystkich operatorów statków powietrznych” – powiedział Christie.

Batik Air stwierdził w sobotnim oświadczeniu, że „postępuje zgodnie z odpowiednią polityką dotyczącą odpoczynku” i „jest zaangażowany we wdrażanie wszystkich zaleceń dotyczących bezpieczeństwa”.

W oświadczeniu dodano, że piloci biorący udział w incydencie z 25 stycznia zostali tymczasowo zawieszeni.

Raport KNKT, do którego w piątek dotarła Agence-France Presse, został zamieszczony na stronie internetowej agencji pod koniec lutego.

Z raportu wynika, że ​​jeden z pilotów nie odpoczął w noc poprzedzającą lot.

Około 90 minut po starcie kapitan poprosił swojego zastępcę dowódcy o krótki odpoczynek i prośba została spełniona.

Z raportu wynika, że ​​drugi pilot objął później dowództwo nad samolotem, ale niechcący zasnął.

„Drugi funkcjonariusz miał miesięczne bliźniaki. Jego żona opiekowała się dziećmi i pomagała, gdy był w domu” – czytamy w raporcie.

Kilka minut po ostatniej nagranej transmisji drugiego pilota centrum kontroli obszaru w Dżakarcie podjęło próbę skontaktowania się z samolotem. Nie było odpowiedzi.

Dwadzieścia osiem minut po ostatniej nagranej transmisji pilot obudził się i zdał sobie sprawę, że jego drugi pilot śpi, a samolot nie znajduje się na właściwym torze lotu.

READ  Jubilant został oficjalnie ogłoszony kandydatem na kandydata Muhaimina Anisa

Jak wynika z raportu, natychmiast obudził kolegę, odebrał telefony z Dżakarty i skorygował tor lotu.

Po zdarzeniu samolot bezpiecznie wylądował.

Śledczy nie zidentyfikowali pilotów, ale powiedzieli, że byli Indonezyjczykami w wieku 32 i 28 lat.

KNKT nalegał, aby Batik Air przeprowadzał regularne kontrole w kokpicie i upewniał się, że piloci i personel pokładowy są wypoczęci przed lotami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *