Indonezja wprowadza pomostową politykę wizową

Indonezja wprowadziła nową politykę „wiz pomostowych”, która umożliwia obcokrajowcom pozostanie w kraju do czasu uzyskania pozwolenia na obywatelstwo, co pozwala im zaoszczędzić czas i koszty, a także zapewnia im większą pewność prawa.

Cudzoziemcy posiadający wizę pobytową mogą teraz uzyskać tę wizę pomostową za pośrednictwem portalu evisa.imigrasi.go.id. Dotyczy to wygasłych zezwoleń na pobyt czasowy i zezwoleń na pobyt stały. To zezwolenie na pobyt czasowy jest ważne przez 60 dni i można je uzyskać wyłącznie na terytorium Indonezji, w przypadku opuszczenia przez cudzoziemca Indonezji wiza pomostowa nie będzie ważna.

Inne rodzaje wiz w Indonezji

Zagraniczni goście mogą ubiegać się o różne rodzaje wiz w zależności od celu swojej wizyty.

Wizy biznesowe

Jest to wiza jednokrotnego wjazdu, ważna przez 60 dni po przyjeździe i może zostać przedłużona maksymalnie czterokrotnie. Ten rodzaj wizy przeznaczony jest dla biznesmenów, którzy będą uczestniczyć w spotkaniach, konferencjach lub badaniach rynku w kraju.

Wiza ta musi być sponsorowana przez osobę prawną z Indonezji, a jej posiadacze nie mogą szukać pracy podczas pobytu w tym kraju.

Wizy biznesowe wielokrotnego wjazdu

Wizy biznesowe wielokrotnego wjazdu pozwalają obcokrajowcom na wielokrotne podróże do Indonezji przez okres jednego roku. Jednakże wiza wjazdowa ma limit 60 dni, co oznacza, że ​​odwiedzający muszą opuścić kraj przed jej wygaśnięciem, zanim ponownie wjadą do Indonezji.

Wymagania dotyczące uzyskania tego typu wizy są takie same jak w przypadku wizy biznesowej. Opłata wynosi 100 dolarów amerykańskich.

Wymagania aplikacyjne

Wymagania dotyczące wniosku o wizę biznesową są następujące:

 • Paszport ważny co najmniej sześć miesięcy;
 • Zaproszenie od sponsora z Indonezji, zawierające cel wizyty wnioskodawcy i czas pobytu. Indonezyjski sponsor musi również złożyć wniosek online w Urzędzie Imigracyjnym w Dżakarcie w imieniu wnioskodawcy;
 • Proces ten trwa zwykle pięć dni roboczych, podczas których Urząd Imigracyjny wyda list zatwierdzający wizę. Zostanie ono przekazane do najbliższej ambasady Indonezji wnioskodawcy, która wystawi wizę.
 • List motywacyjny biznesowy z własnej firmy wnioskodawcy;
 • Jedno zdjęcie w formacie paszportowym (białe tło);
 • Kopia planu podróży wnioskodawcy, elektroniczny bilet lotniczy;
 • Zapłać opłatę w wysokości 50 USD; I
 • Wyciąg bankowy potwierdzający, że wnioskodawca posiada co najmniej 1500 USD.
READ  Bank of America obniża opłaty za kredyt w rachunku bieżącym z 35 $ do 10 $

Wizy pracownicze

O wizę pracowniczą (IMTA) może ubiegać się wyłącznie indonezyjska firma zatrudniająca pracownika zagranicznego. Firma musi udowodnić Ministerstwu Zatrudnienia (MOM), że zagraniczny kandydat może zajmować określone stanowiska.

Pracownicy cudzoziemscy nie mogą być zatrudniani w następujących sektorach:

 • Zarządzanie zasobami ludzkimi;
 • prawnie;
 • zdrowie i bezpieczeństwo;
 • kontrola jakości; I
 • Zarządzanie łańcuchem dostaw.

o nas

Przygotowano przez ASEAN Briefing Desan Shira i Wspólnicy. Firma obsługuje inwestorów zagranicznych w całej Azji i posiada biura w krajach ASEAN Singapur, Hanoi, Miasto Ho Chi MinhI Da Nang W Wietnamie dodatkowo Djakarta, w Indonezji. Posiadamy również firmy partnerskie MalezjaThe FilipinyI Tajlandia Podobnie jak nasze praktyki Chiny I Indie. Skontaktuj się z nami pod adresem [email protected] lub odwiedź naszą stronę internetową www.dezshira.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *