Indonezja uruchamia pociąg pociskowy WHOOSH finansowany przez chińską inicjatywę na rzecz infrastruktury Pasa i Drogi

Yasuyoshi Chiba/AFP/Getty Images

Pierwszy wagon szybkiego pociągu Dżakarta-Bandung można zobaczyć na peronie 17 września 2023 r. podczas tygodniowej fazy prób publicznych na stacji Halim w Dżakarcie.



CNN

Indonezja uruchomiła pierwszy w Azji Południowo-Wschodniej szybki pociąg, połączenie kolejowe dużych prędkości łączące dwa największe miasta.

Projekt o wartości 7,3 miliarda dolarów, część Chin Pas i Droga Inicjatywa infrastrukturalna, finansowana głównie przez chińskie przedsiębiorstwa państwowe, została otwarta dla publiczności w poniedziałek po serii opóźnień i niepowodzeń.

Uroczyste otwarcie, które pierwotnie miało rozpocząć się 1 października, odbyło się w poniedziałek na stacji kolejowej Halim w stolicy Dżakarcie, w którym uczestniczyli prezydent Joko Widodo i Pierwsza Dama Iriana oraz kilku ministrów.

„Szybki pociąg Dżakarta–Bandung to pierwszy szybki pociąg w Indonezji i pierwszy szybki pociąg w Azji Południowo-Wschodniej, rozwijający prędkość 350 kilometrów na godzinę” – powiedział Widodo, ciesząc się brawami tłumu, po czym włączył sygnał czerwony alarm. Oznacza rozpoczęcie służby urzędowej.

„Nie obejdzie się to bez dobrej pracy zespołowej wszystkich stron, w tym rządu centralnego, władz lokalnych, przedsiębiorstw państwowych, sektora prywatnego i społeczeństwa, a także rządu chińskiego i powiązanych z nim instytucji – wszystkich współpracujących nad ukończeniem tego projektu” – powiedział Luhut. . Binsar Panjaitan, Minister Gospodarki Morskiej i Inwestycji Indonezji.

Filmy nagrane na pokładzie i udostępnione w mediach społecznościowych pokazywały przestronne, klimatyzowane wnętrza kabin i wyraźny widok z okien na indonezyjską okolicę, gdy pociąg pędził.

Nowy pociąg typu bullet będzie kursował między stacją Halim we wschodniej Dżakarcie a stacją Batalarang w zachodnim Bandung na zachodniej Jawie, drugim co do wielkości mieście Indonezji oraz głównym centrum sztuki i kultury.

Szybka kolej o długości 86 mil (138 km), oficjalnie nazwana WHOOSH – co po indonezyjsku oznacza „oszczędność czasu, optymalne działanie i niezawodny system” – napędzana jest energią elektryczną, nie emituje bezpośredniej emisji dwutlenku węgla i porusza się z prędkością ok. 330 km na godzinę – urzędnicy twierdzą, że skróci to czas podróży między Dżakartą a Bandung z trzech godzin do niecałej godziny.

READ  Kiedyś trzymał Rosję na dystans. Teraz jest posłusznym satrapą Putina.

Pod nadzorem wspólnej spółki rządowej PT Kereta Cepat Indonesia China (PT KCIC) kolej jest dobrze połączona z lokalnymi systemami transportu publicznego. Pociągi przystosowane do tropikalnego klimatu Indonezji są wyposażone w system bezpieczeństwa, który może zareagować na trzęsienia ziemi, powodzie i inne sytuacje awaryjne – dodali urzędnicy.

Prowadzone są rozmowy w sprawie rozbudowy linii dużych prędkości do Surabaya, głównego portu i stolicy prowincji Jawa Wschodnia, powiedziała dyrektor PT KCIC Diviana Slamet Riadi chińskim mediom państwowym podczas ceremonii, która odbyła się na początku września.

Przystanki planowane są także w innych dużych miastach, takich jak Semarang i Yogyakarta, brama do Borobudur, największej świątyni buddyjskiej na świecie, powiedziała Dwiana.

Z informacji przekazanych przez PT KCIC wynika, że ​​kolej dysponuje ośmioma wagonami – wszystkie wyposażone w punkty ładowania Wi-Fi i USB – oraz 601 miejscami pasażerskimi.

Będą trzy klasy miejsc: Pierwsza, Druga i VIP.

Yasuyoshi Chiba/AFP/Getty Images

Pasażerowie siedzą na stacji Halim w Dżakarcie.

Jako czwarty co do wielkości kraj na świecie i największa gospodarka Azji Południowo-Wschodniej, Indonezja agresywnie i otwarcie podchodzi do inwestycji z Chin, swojego największego partnera handlowego i inwestycyjnego.

Lipcowe spotkanie na wysokim szczeblu pomiędzy przywódcami Indonezji i Chin Joko Widodo i Xi Jinpingiem ujawniło kilka planów, w tym plany budowy wartej wiele miliardów dolarów chińskiej fabryki szkła. Wyspa Rembang W ramach nowego „eko-miasta” w indonezyjskim archipelagu Riau pojawiły się tygodnie Mocne zastrzeżenia Od rdzennych wyspiarzy, którzy sprzeciwiają się wyburzaniu ich wiosek.

Akbar Nugroho Kume/AP

Ustępujący prezydent Indonezji Joko Widodo jedzie koleją dużych prędkości podczas jazdy próbnej w Dżakarcie.

Widodo i premier Chin Li Keqiang byli fotografowani podczas jazdy próbnej nową linią kolei dużych prędkości przez cały wrzesień.

Kontrakt kolejowy został po raz pierwszy podpisany w 2015 r. w ramach chińskiej inicjatywy Pasa i Szlaku, a budowa rozpoczęła się jeszcze w tym samym roku.

READ  BKKBN twierdzi, że planowanie rodziny jest niezbędne, aby zapobiec karłowatości

Początkowo oczekiwano, że zostanie ukończony w 2019 r., ale napotkał kilka opóźnień operacyjnych w wyniku pandemii Covid-19 oraz kosztów nabycia gruntów i balonowania.

Dyrektor PT KCIC Diwiana określiła szybką kolej Dżakarta-Bandung jako „doskonały przykład dwustronnej współpracy Indonezji i Chin”. Powiedział, że nie tylko poprawi to indonezyjską infrastrukturę, ale także „promuje rozwój indonezyjskiego przemysłu kolejowego i produkcyjnego”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *