Indonezja uruchamia pociąg pociskowy WHOOSH finansowany przez chińską inicjatywę na rzecz infrastruktury Pasa i Drogi

Yasuyoshi Chiba/AFP/Getty Images

Pierwszy wagon szybkiego pociągu Dżakarta-Bandung można zobaczyć na peronie 17 września 2023 r. podczas tygodniowej fazy prób publicznych na stacji Halim w Dżakarcie.CNN

Indonezja uruchomiła pierwszy w Azji Południowo-Wschodniej szybki pociąg, połączenie kolejowe dużych prędkości łączące dwa największe miasta.

Projekt o wartości 7,3 miliarda dolarów, część Chin Pas i Droga Inicjatywa infrastrukturalna, finansowana głównie przez chińskie przedsiębiorstwa państwowe, została otwarta dla publiczności w poniedziałek po serii opóźnień i niepowodzeń.

Uroczyste otwarcie, które pierwotnie miało rozpocząć się 1 października, odbyło się w poniedziałek na stacji kolejowej Halim w stolicy Dżakarcie, w którym uczestniczyli prezydent Joko Widodo i Pierwsza Dama Iriana oraz kilku ministrów.

„Szybki pociąg Dżakarta–Bandung to pierwszy szybki pociąg w Indonezji i pierwszy szybki pociąg w Azji Południowo-Wschodniej, rozwijający prędkość 350 kilometrów na godzinę” – powiedział Widodo, ciesząc się brawami tłumu, po czym włączył sygnał czerwony alarm. Oznacza rozpoczęcie służby urzędowej.

„Nie obejdzie się to bez dobrej pracy zespołowej wszystkich stron, w tym rządu centralnego, władz lokalnych, przedsiębiorstw państwowych, sektora prywatnego i społeczeństwa, a także rządu chińskiego i powiązanych z nim instytucji – wszystkich współpracujących nad ukończeniem tego projektu” – powiedział Luhut. . Binsar Panjaitan, Minister Gospodarki Morskiej i Inwestycji Indonezji.

Filmy nagrane na pokładzie i udostępnione w mediach społecznościowych pokazywały przestronne, klimatyzowane wnętrza kabin i wyraźny widok z okien na indonezyjską okolicę, gdy pociąg pędził.

Nowy pociąg typu bullet będzie kursował między stacją Halim we wschodniej Dżakarcie a stacją Batalarang w zachodnim Bandung na zachodniej Jawie, drugim co do wielkości mieście Indonezji oraz głównym centrum sztuki i kultury.

Szybka kolej o długości 86 mil (138 km), oficjalnie nazwana WHOOSH – co po indonezyjsku oznacza „oszczędność czasu, optymalne działanie i niezawodny system” – napędzana jest energią elektryczną, nie emituje bezpośredniej emisji dwutlenku węgla i porusza się z prędkością ok. 330 km na godzinę – urzędnicy twierdzą, że skróci to czas podróży między Dżakartą a Bandung z trzech godzin do niecałej godziny.

READ  Jameela Jameel krytykuje Met Galę po uhonorowaniu Karla Lagerfelda za „kulturę selektywnego anulowania” – Deadline

Pod nadzorem wspólnej spółki rządowej PT Kereta Cepat Indonesia China (PT KCIC) kolej jest dobrze połączona z lokalnymi systemami transportu publicznego. Pociągi przystosowane do tropikalnego klimatu Indonezji są wyposażone w system bezpieczeństwa, który może zareagować na trzęsienia ziemi, powodzie i inne sytuacje awaryjne – dodali urzędnicy.

Prowadzone są rozmowy w sprawie rozbudowy linii dużych prędkości do Surabaya, głównego portu i stolicy prowincji Jawa Wschodnia, powiedziała dyrektor PT KCIC Diviana Slamet Riadi chińskim mediom państwowym podczas ceremonii, która odbyła się na początku września.

Przystanki planowane są także w innych dużych miastach, takich jak Semarang i Yogyakarta, brama do Borobudur, największej świątyni buddyjskiej na świecie, powiedziała Dwiana.

Z informacji przekazanych przez PT KCIC wynika, że ​​kolej dysponuje ośmioma wagonami – wszystkie wyposażone w punkty ładowania Wi-Fi i USB – oraz 601 miejscami pasażerskimi.

Będą trzy klasy miejsc: Pierwsza, Druga i VIP.

Yasuyoshi Chiba/AFP/Getty Images

Pasażerowie siedzą na stacji Halim w Dżakarcie.

Jako czwarty co do wielkości kraj na świecie i największa gospodarka Azji Południowo-Wschodniej, Indonezja agresywnie i otwarcie podchodzi do inwestycji z Chin, swojego największego partnera handlowego i inwestycyjnego.

Lipcowe spotkanie na wysokim szczeblu pomiędzy przywódcami Indonezji i Chin Joko Widodo i Xi Jinpingiem ujawniło kilka planów, w tym plany budowy wartej wiele miliardów dolarów chińskiej fabryki szkła. Wyspa Rembang W ramach nowego „eko-miasta” w indonezyjskim archipelagu Riau pojawiły się tygodnie Mocne zastrzeżenia Od rdzennych wyspiarzy, którzy sprzeciwiają się wyburzaniu ich wiosek.

Akbar Nugroho Kume/AP

Ustępujący prezydent Indonezji Joko Widodo jedzie koleją dużych prędkości podczas jazdy próbnej w Dżakarcie.

Widodo i premier Chin Li Keqiang byli fotografowani podczas jazdy próbnej nową linią kolei dużych prędkości przez cały wrzesień.

Kontrakt kolejowy został po raz pierwszy podpisany w 2015 r. w ramach chińskiej inicjatywy Pasa i Szlaku, a budowa rozpoczęła się jeszcze w tym samym roku.

READ  Dżakarta zatrudni 3180 sprzątaczy na obchody Nowego Roku

Początkowo oczekiwano, że zostanie ukończony w 2019 r., ale napotkał kilka opóźnień operacyjnych w wyniku pandemii Covid-19 oraz kosztów nabycia gruntów i balonowania.

Dyrektor PT KCIC Diwiana określiła szybką kolej Dżakarta-Bandung jako „doskonały przykład dwustronnej współpracy Indonezji i Chin”. Powiedział, że nie tylko poprawi to indonezyjską infrastrukturę, ale także „promuje rozwój indonezyjskiego przemysłu kolejowego i produkcyjnego”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *