Indonezja przygotuje do 2030 r. nowy pociąg na lotnisko w stolicy; Po 2035 r. uruchomiona zostanie kolej regionalna

Tempo.co, Djakarta – Oczekuje się, że jeszcze w tym roku w nowej stolicy Indonezji, Nusantara, czyli IKN, powstanie lotnisko VVIP. Nowa stolica będzie miała także połączenie kolejowe z lotniskiem Sepingen w Balikpapan, które ma zostać ukończone do 2030 roku.

„Pociąg łączący lotnisko Sepinggan Balikpapan – IKN jest faktycznie budowany jako pierwszy, ponieważ ma zostać ukończony w 2030 r.” – powiedziała w czwartek 30 maja Silvia Halim, zastępca Komisji IKN ds. obiektów i infrastruktury.

Sylwia powiedziała, że ​​obecnie rozwój transportu kolejowego w IKN nabiera tempa.

„Przygotowujemy także dwie linie kolejowe: kolej lotniskową łączącą lotnisko Sepingen na Balikpapan z IKN oraz regionalną sieć kolejową łączącą IKN, Balikpapan, Samarindę i okolice” – powiedział.

Jeśli chodzi o regionalną sieć kolejową, projekt znajduje się obecnie na wczesnym etapie rozpoznawczym, obejmującym plany linii kolejowych. Następnie przed realizacją należy przeprowadzić dodatkowe badania, zarówno w formie studiów wykonalności, jak i podstawowych projektów inżynierskich.

„Będziemy świadkami realizacji IKN zgodnie z rozwojem miasta. W początkowej fazie oczywiście nie spodziewamy się jego budowy, ponieważ na podstawie planu zagospodarowania przestrzennego spodziewamy się rozpoczęcia budowy po 2035 roku. Pociągi regionalne – powiedziała Sylwia.

Silvia powiedziała, że ​​plan budowy pociągu lotniskowego Sepingen-IKN oraz pociągów regionalnych dotyczy 80 proc. transportu publicznego w IKN. Pociąg lotniskowy łączący lotnisko IKN-Sepinggan Balikpapan jest okrzyknięty makrosystemem transportu opartym na tranzycie, który łączy IKN i Sepinggan Balikpapan i ułatwia dostęp międzymiastowy.

Oczekuje się, że pociąg lotniskowy skróci czas podróży między obszarem centralnego rządu IKN (KIPP) a lotniskiem Sepinggan Balikpapan o 34 minuty do odległości około 46,06 km.

pomiędzy

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *