Indonezja próbuje zakazać sklepu TikTok

Djakarta. Rząd Indonezji ma zamiar pójść w ślady Indii i Stanów Zjednoczonych i zakazać platformie mediów społecznościowych TikTok prowadzenia działalności w zakresie handlu elektronicznego na terenie kraju.

Plan opiera się na obawach związanych z potencjalnym monopolem biznesowym, powiedział we wtorek wyższy urzędnik.

TikTok ma własny system płatności cyfrowych i wsparcie logistyczne, a zezwolenie na działalność w zakresie handlu elektronicznego zaszkodziłoby lokalnym przedsiębiorstwom, stwierdził w oświadczeniu minister ds. spółdzielni i MŚP Deden Mastuki.

„Indie i Stany Zjednoczone zakazały TikTokowi jednoczesnego prowadzenia działalności w mediach społecznościowych i handlu elektronicznym, podczas gdy w Indonezji TikTok może obecnie swobodnie korzystać z obu usług” – powiedział Detton.

Minister wspomniał, że TikTok ma zintegrowane funkcje zakupów online, które wpływają na interakcję w mediach społecznościowych. Chociaż TikTok nadal będzie mógł w pewnym stopniu obsługiwać platformę komercyjną, nie będzie on powiązany z popularną aplikacją do udostępniania wideo, z której korzystają miliony użytkowników w Indonezji.

Detton argumentował, że rozbudowana baza użytkowników i algorytmiczny system rekomendacji dałby TikTokowi nieuczciwą przewagę.

„Dodatkowo mają własny system płatności i zaplecze logistyczne. Wpisuje się to w monopolistyczne praktyki biznesowe” – powiedział Detton.

Z tego samego powodu Teten nalegał, aby internetowe platformy handlowe w Indonezji powstrzymały się od sprzedaży własnych produktów lub produktów powiązanych przedsiębiorstw, aby zapobiec zachowaniom monopolistycznym.

Tagi: Słowa kluczowe:

READ  Zach Wilson ma wątpliwości co do powrotu po kontuzji kolana w otwieraczu przedsezonowym Jets

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *