Indonezja może być światowym centrum motocykli elektrycznych: stowarzyszenie

JAKARTA (ANTARA) – Indonezyjskie Stowarzyszenie Przemysłu Motocykli Elektrycznych (Aismoli) stwierdziło, że Indonezja ma potencjał, aby stać się jednym z ośrodków światowego przemysłu motocykli elektrycznych.

Podczas dyskusji w Dżakarcie w czwartek wieczorem sekretarz Aismoli Abdullah Alvi przypisał to dużemu rozmiarowi indonezyjskiego rynku motocykli elektrycznych.

„W 2030 r. Chiny będą miały największą sprzedaż motocykli elektrycznych na świecie, za nimi plasują się Indie, a na trzecim miejscu Indonezja. Na rynku motocykli elektrycznych Indonezja w 2030 r. zajmie 3. miejsce na świecie, co jest nie tylko rynkiem, ale szansą dla bazę przemysłową” – podkreślił.

Obecnie w kraju zaczęło pojawiać się wiele firm zajmujących się rozwojem silników elektrycznych – zauważył.

Przewiduje tym samym, że Indonezja stanie się w przyszłości nie tylko bazą przemysłową, ale także eksporterem silników elektrycznych.

„Do tej pory populacja motocykli elektrycznych w Indonezji osiągnęła 74 988 miesięcznie, co stanowi znaczny wzrost. W 2020 roku liczba ta nadal będzie wynosić tylko setki sztuk” – dodał Alvi.

Ahmad Heri Firdaus, badacz i ekonomista z Centrum Przemysłu, Handlu i Inwestycji, Agencji Rozwoju Gospodarczego i Finansowego (INDEF), powiedział, że wykorzystanie jednośladów w Indonezji należy do najwyższych w ASEAN. Jeden motocykl na czterech pasażerów.

Możliwość przejścia na motocykle elektryczne jest istotna oprócz strategii w zakresie działalności rynkowej i przemysłowej.

Jednak Firdas powiedział, że Indonezja nadal stoi przed poważnym wyzwaniem, jakim jest realizacja planu osiągnięcia zerowej emisji do 2060 r., w związku z zastąpieniem motocykli benzynowych wersjami elektrycznymi na jednej z dróg.

Należy zwiększyć zaufanie obywateli do silników elektrycznych.

Chociaż w ostatnich latach liczba motocykli elektrycznych w Indonezji znacznie wzrosła, nadal daleko jej do wyznaczonego przez rząd celu sprzedaży motocykli elektrycznych na poziomie 13,5 mln do 2030 r.

„Jak dotąd nadal istnieją dostrzegalne wyzwania, nie tylko związane z kwestiami technicznymi, takimi jak cała infrastruktura, ale także postrzeganie przez ludzi, którzy nadal są sceptyczni co do tego, jak będzie wyglądać energia elektryczna, jej trwałość, warunki posprzedażne itd.” – powiedział Firthous.

READ  5 tysięcy policjantów za bezpieczeństwo Światowego Forum Wody na Bali

Zasugerował, że rząd i producenci motocykli elektrycznych powinni poważniej podjąć wysiłki w celu stworzenia porozumienia, które wzbudzi zaufanie w nauczaniu Indonezyjczyków na temat motocykli elektrycznych.

Powiązane wiadomości: Mówca MPR zwraca się do rządu o rozwój infrastruktury pojazdów elektrycznych
Powiązane wiadomości: Minister przemysłu oceni dotację na zakup motocykli elektrycznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *