Indonezja i Sudan omawiają przygotowania do wysłania Sudanowi pomocy medycznej w wysokości 1 miliona dolarów

Tempo.co, Djakarta – Ambasador Republiki Indonezji (RI). SudanSUNARCO, Minister Zdrowia Sudanu, dr Haitham Mohamed Ibrahim oraz urzędnicy z Sudańskiego Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Spraw Zagranicznych odbyli w piątek spotkanie koordynacyjne w sprawie świadczenia pomocy medycznej w Ministerstwie Zdrowia w Port Sudan. , notyfikowany od 29 marca 2024 r kemlu.go.id.

„Doraźna pomoc medyczna rządu Indonezji dla Sudanu odzwierciedla braterstwo Indonezyjczyków i troskę o Sudan. Rząd Indonezji ma nadzieję, że ta pomoc może złagodzić ciężar odczuwany przez Sudańczyków w związku z konfliktem zbrojnym” – podkreślił ambasador. Według Ambasady Indonezji w Chartumie w Sudanie Republiki Indonezji Sunargo.

Spotkanie Ambasadora Indonezji w Sudanie z Ministrem Zdrowia Sudanu było kontynuacją uchwały Ministra. Spotkanie dot dystrybucja Medycyna ratunkowa Pomoc W imieniu Republiki Sudanu. Na spotkaniu omówiono przygotowania do wysłania przez rząd Indonezji pomocy medycznej w nagłych wypadkach, w tym środków medycznych i MedycynaZgodnie z wnioskiem rządu Sudanu łączna wartość wyniesie 1 milion dolarów. The Pomoc Planowana jest wysyłka z Dżakarty do Port Sudan liniami lotniczymi Garuda Indonesia Airlines. Humanista AID Delegacja misji pod przewodnictwem szefa Krajowej Agencji Zarządzania Katastrofami (BNPB) gen. broni TNI Suhariando przybędzie do Sudanu 4 kwietnia 2024 r.

Podczas tego spotkania Minister Zdrowia dr. Haitham wyraził swoje uznanie dla pomocy rządu indonezyjskiego. Pomimo znacznej odległości Indonezję i Sudan łączą bardzo bliskie stosunki. Przy tej okazji Minister wyraził także nadzieję, że integracja obu krajów będzie kontynuowana i będzie miała pozytywny wpływ na wszystkie strony.

TEMPO.CO | Ambasada Indonezji w Chartumie | Kemlu.go.id

Wybór nauczyciela: Uważa się, że tych 5 krajów nie przeniosło swojej stolicy

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Podczas gdy Demokraci rozważają zmianę pokoleniową, Biden planuje plany na 2024 rok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *