Indonezja i Stany Zjednoczone łączą ręce, aby poprawić zrównoważony rozwój środowiska

Tempo.co, DjakartaMinisterstwo Indonezji środowisko i leśnictwo (KLHK) oraz Służba Leśna Stanów Zjednoczonych (USFS) podpisały 23 stycznia protokół ustaleń (MOU) w celu wsparcia indonezyjskiego projektu Net Sink 2030 dotyczącego leśnictwa i użytkowania gruntów (FOLU).

Porozumienie podpisane przez prezydenta USFS Randy'ego Moore'a i minister KLHK Siti Nurbayę Baker w Dżakarcie stanowi ważny krok naprzód w promowaniu globalnego zrównoważenia środowiskowego i odporności na zmianę klimatu.

W oświadczeniu Ambasada USA w Dżakarcie stwierdziła, że ​​protokół ustaleń będzie odzwierciedlał zaangażowanie obu krajów we współpracę w zakresie zrównoważonej gospodarki leśnej i zarządzania lasami, emisji dwutlenku węgla z lasów, kontroli pożarów lasów i gruntów, a także edukacji i szkoleń. Jest to zgodne z pilną światową potrzebą zwalczania zmiany klimatu i degradacji środowiska, przy uznaniu ważnej roli lasów w sekwestracji dwutlenku węgla i ochronie różnorodności biologicznej.

„Służba Leśna Stanów Zjednoczonych nie może się doczekać rozszerzenia naszej współpracy z Ministerstwem Środowiska i Leśnictwa, aby pomóc Indonezji w osiągnięciu ambitnych celów na rok 2030, wspierających globalne wysiłki na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi” – powiedział Moore.

Zgodnie z umową USFS zapewni Indonezji wiedzę techniczną i wsparcie w tych obszarach. Oczekuje się, że będzie to zrównoważone zarządzanie zasobami leśnymi Indonezji i promowanie celów FOLU Net Sink 2030.

Obydwa kraje będą wymieniać wiedzę i najlepsze praktyki w zakresie zrównoważonej gospodarki leśnej w celu ograniczenia emisji wynikających z wylesiania i degradacji lasów, a także zarządzania pożarami lasów i gruntów.

Umowa kładzie duży nacisk na szkolenia i edukację. Zostaną ustanowione programy budowania potencjału, aby wzmocnić pozycję zainteresowanych stron i ludności lokalnej w celu zapewnienia szerokiego podziału i włączania korzyści wynikających ze zrównoważonej gospodarki leśnej. Niniejszy protokół ustaleń powinien otworzyć Indonezji drzwi do wdrożenia solidnych i wydajnych praktyk gospodarki leśnej, które wspierają światowe wysiłki na rzecz łagodzenia zmiany klimatu i promowania ochrony różnorodności biologicznej.

READ  Giełdy na świecie spadają, obligacje stabilizują się, gdy rosną obawy przed recesją

Święty Segarvati

Wybór nauczyciela: Ministerstwo Środowiska promuje sadzenie drzew w celu przeciwdziałania zmianom klimatycznym

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *