Indonezja i Singapur omawiają wspólne działania mające na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza

JAKARTA (Antara) – Indonezyjski minister transportu Budi Karya Sumati i jego singapurski odpowiednik Chee Hong Tat omówili we wtorek w Singapurze możliwą współpracę w celu rozwiązania problemu zanieczyszczenia powietrza i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

„Rozmawialiśmy o możliwości współpracy w celu opracowania przyjaznej dla środowiska rafinerii zastępującej paliwo do silników odrzutowych w Indonezji. W ten sposób Indonezja będzie uczestniczyć w walce z emisją dwutlenku węgla z lotnictwa” – stwierdziła Sumathi w oświadczeniu swojego ministerstwa tego samego dnia.

Rząd Singapuru podjął decyzję o nałożeniu podatku lotniczego na wszystkich pasażerów latających z Singapuru od 2026 r. Opłata ta będzie przeznaczona na wykorzystanie przyjaznego dla środowiska paliwa lotniczego.

Podczas spotkania obaj ministrowie omówili także otwarcie tras lotniczych z Singapuru do kilku indonezyjskich ośrodków turystycznych oprócz Bali i Dżakarty.

Sumathi stwierdził, że otwarcie nowych tras ma ogromny potencjał wzrostu.

„Zgodnie z dwustronną umową o usługach lotniczych między Indonezją a Singapurem oraz umową ASEAN o otwartych przestworzach będę promował loty z Singapuru do miejsc turystycznych w Indonezji i nadał im priorytetowy charakter” – dodał.

Zaprosił Singapur do inwestycji w rozwój obszaru rozwoju zorientowanego na transport (TOD) w Dżakarcie, który integruje się z szybkim transportem zbiorowym (MRT).

Wspomniał, że taką próbę podjęto w Singapurze. Pozytywnym sygnałem może zatem być inwestycja Singapuru w Indonezji.

„Oferujemy Singapurowi inwestycję w utworzenie obszaru TOD połączonego z masowym transportem publicznym w Dżakarcie i innych miastach Indonezji. Nadal istnieje ogromna szansa na rozwój TOD w Dżakarcie, podobnie jak w Singapurze” – dodał Sumathi.

Ambasador Indonezji w Singapurze Suryo Pradomo również był obecny na wtorkowym spotkaniu.

Powiązane wiadomości: Indonezja i Singapur podpisały LOI w sprawie transgranicznego składowania z wychwytywaniem dwutlenku węgla
Powiązane wiadomości: V.P. Amin, prezydent Singapuru, omówił współpracę gospodarczą i zdrowotną

Tłumacz: Benardi Fertiansya, Resinda Sulistyandari
Autor: Anton Santoso
Prawa autorskie © ANTARA 2024

READ  Biały Dom: ostatnie komentarze Marjorie Taylor Green z 6 stycznia były „uderzeniem w twarz” dla organów ścigania i rodzin ofiar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *