„Indonezja i Kuwejt pragną silnego, zrównoważonego wzrostu”

JE Lina Mariana, Ambasador Indonezji w Kuwejcie, powiedziała, że ​​współpraca między jej krajem a Kuwejtem w żadnym momencie nie została wstrzymana, ale odnotowuje stały rozwój we wszystkich dziedzinach, zarówno dwustronnych, regionalnych, jak i międzynarodowych. Minister Robót Publicznych oraz Minister Energii, Wody i Energii Odnawialnej dr hab. Przemawiał w obecności Amani Pookmas na przyjęciu zorganizowanym w hotelu Regency z okazji 78. Dnia Niepodległości jego kraju. Na poziomie regionalnym Kuwejt i Indonezja mają wspólne stanowisko w wielu kwestiach, a wzajemne wizyty przywódców i wyższych urzędników obu krajów odzwierciedlają siłę stosunków między obydwoma zaprzyjaźnionymi krajami – dodał ambasador Indonezji.

Powiedział, że w tym roku przypada także 55. rocznica rozpoczęcia stosunków dyplomatycznych między Indonezją a Kuwejtem, które rozpoczęły się 28 lutego 1968 r. W tym roku przypada 78. rocznica utworzenia Indonezyjskich Sił Zbrojnych. 5 października 2023. 22 października przypada rocznica Dnia Chantri, upamiętniającego studentów prawa islamskiego w szkole z internatem Besantern w Indonezji. Podkreślił, że Kuwejt jest jednym z najważniejszych partnerów handlowych z Indonezją, odnotowując w 2022 roku 316 mln dolarów, co stanowi 150% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim, gdyż Indonezja pracuje nad zwiększeniem handlu z Indonezją.

Podkreślił, że Ambasada Indonezji we współpracy z Kuwejtem Trade and Industry planuje organizację targów przemysłowych, które odbędą się w Kuwejcie w dniu 14 listopada 2023 r. Indonezja oferuje również obiecujące możliwości inwestycyjne. Kto stanie się celem nowej stolicy Nusantary, która będzie uzależniona od zrównoważonego rozwoju i technologii przyjaznych środowisku? Do 2045 roku stać się światową stolicą. Powiedział, że 6154 Indonezyjczyków w Kuwejcie uważa ten kraj za swój drugi dom, a niektórzy z nich spędzili w Kuwejcie większość życia i pracują w różnych sektorach, takich jak opieka zdrowotna, ropa i gaz oraz hotele. i zawód.

Ambasador Indonezji potwierdził, że w odpowiedzi na instrukcje rządu Kuwejtu i mając na uwadze stanowisko swojego kraju wspierającego sprawę palestyńską, decyzję o odwołaniu koncertów organizowanych przez ambasadę w ramach wyrazu solidarności z Palestyńczykami potwierdziła Ambasador Indonezji Ambasador Indonezji. Ludzie

READ  Senny kurort przy plaży na wschodnim Bali oferuje turystom szansę na prawdziwy relaks

© 2022 Arab Times Kuwejt Angielska gazeta. Wszelkie prawa zastrzeżone. SyndiGate Media Inc. (Syndigate.info)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *