Indonezja i Japonia omawiają nowe zasady dotyczące pracowników migrujących

JAKARTA (ANTARA) – Minister ds. siły roboczej Ida Fauziyah spotkała się z japońskim wiceministrem zdrowia, pracy i opieki społecznej Miyazakim Masahisą, aby omówić nowe przepisy dotyczące zatrudnienia pracowników zagranicznych przygotowane przez rząd Japonii.

„Z zadowoleniem przyjmujemy nowe przepisy dotyczące pracowników zagranicznych w Japonii. Wierzymy, że przepisy te mogą poprawić dobrobyt i zapewnić lepszą ochronę naszym pracownikom migrującym w Japonii” – oznajmił minister w piątkowym oświadczeniu ze swojego biura.

Podczas piątkowego spotkania Masahisa potwierdził, że indeksy PMI w Japonii będą mogły kontynuować swoją pracę w Japonii.

„Japoński rząd stwierdził, że zmiany w przepisach dotyczących pracowników zagranicznych nie są zbyt znaczące. Nasi pracownicy migrujący w Japonii mogą kontynuować pracę” – zauważyła Fauizyah.

Wcześniej Indonezja i Japonia realizowały współpracę w obszarze zatrudnienia w kilku projektach, w tym w zakresie szkoleń zawodowych, poprzez Program Szkoleń Technicznych (TITP), który działa od 1993 roku.

Ponadto współpraca między Indonezją a Japonią została nawiązana w formie Umowy o partnerstwie gospodarczym Indonezja-Japonia (IJEPA), która obowiązuje od 1 lipca 2008 roku. Obydwa kraje współpracowały w zakresie pośrednictwa pracy za pośrednictwem pracowników wykwalifikowanych. programu SSW).

Bazując na doświadczeniach obecnej współpracy, Fauziyah jest podekscytowany faktem, że rząd Japonii będzie w dalszym ciągu intensyfikować komunikację w celu rozpowszechniania najnowszych informacji na temat zagranicznych przepisów pracy w Indonezji i innych krajach.

„Przy wsparciu ministra Masahisy stosunki współpracy między Indonezją a Japonią, zwłaszcza w dziedzinie zatrudnienia, zostaną wzmocnione i będą nadal się rozwijać” – zauważył.

24 kwietnia sekretarz generalny ministerstwa Anwar Sanusi wezwał japońskich pracodawców do zapewnienia szkoleń językowych dla wykwalifikowanych indonezyjskich pracowników pracujących w Japonii.

„Wierzymy, że najlepszą ochroną pracowników jest zapewnienie im kwalifikacji zgodnych z potrzebami kraju docelowego” – zauważył.

Powiązane wiadomości: Indonezja proponuje wyższe kwoty dla pracowników migrujących w Japonii: BP2MI
Powiązane wiadomości: Ministerstwo wysyła 287 pracowników migrujących do Japonii w ramach programu G-to-G

READ  Observer twierdzi, że Jokowi będzie miał wpływ na gabinet Prabowa-Gibrana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *