Dżakarta (Antara) — Indonezja wezwała gospodarki w ramach współpracy gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) do nadania priorytetu reformie strukturalnej w handlu usługami w celu poprawy wyników handlowych w obliczu wyzwań stojących przed gospodarką światową.
Indonezja wspiera plan działania gospodarek APEC, w tym wdrażanie polityk związanych z reformami strukturalnymi i wysiłkami na rzecz globalnego ożywienia gospodarczego, urzędnik Ministerstwa Handlu Pasaria Tiara D. — powiedział Lumban Cole w środowym oświadczeniu.
To ważne, zwłaszcza w okresie postpandemicznym, który wymaga wspólnej i aktywnej roli w zwiększaniu wydajności światowej gospodarki – mówił podczas APEC Services Competitiveness Annual Dialogue 2023.
Przedstawił polityki opracowane przez Indonezję w celu wsparcia reformy strukturalnej handlu usługami.
Polityka stała się podstawą wzmocnienia handlu usługami i filarem ogólnego wzmocnienia pozycji gospodarczej.
Ponadto reforma strukturalna podjęta przez Indonezję została gruntownie i kompleksowo opracowana z myślą o uproszczeniu przepisów i budowaniu potencjału firm zajmujących się handlem usługami.
Gaol wyjaśnił, że jest to konieczne do wzmocnienia handlu usługami w Indonezji, zwłaszcza poprzez wspieranie planów działania gospodarek APEC, które uwzględniają interesy każdej gospodarki członkowskiej.
Regulacje, które wcześniej utrudniały handel i inwestycje w Indonezji, zostały złagodzone. To uproszczenie umożliwiło szybsze administrowanie licencjami komercyjnymi bez zmniejszania znaczenia licencji.
Przykładami tego są licencje związane z budownictwem, telekomunikacją i systemami rozliczeniowymi.
Oprócz dyskusji na temat reformy strukturalnej, Indonezja podkreśliła również znaczenie wsparcia APEC dla mobilizacji profesjonalistów między gospodarkami.
Indonezja rozmawia z Australią o porozumieniu o wzajemnym uznawaniu (MRA) w celu mobilizacji handlu usługami, w szczególności inżynierami i pracownikami zawodowymi.
Zaznaczył, że wsparcie dla kadry zawodowej MRA byłoby korzystne nie tylko dla niektórych branż, ale dla całej kadry zawodowej w branży usługowej.
APEC podkreśla znaczenie danych i statystyk dotyczących handlu usługami we wspieraniu wdrażania planu działania poprzez poprawę zdolności gospodarek członkowskich do gromadzenia, obliczania i wizualizacji danych dotyczących handlu usługami.
Powiązane wiadomości: Indonezja wzywa członków APEC do usprawnienia wielostronnego systemu handlowego
Powiązane wiadomości: Indonezja Impact Fund Fundusze Greenhope Biotech Start-up
Powiązane wiadomości: Dwustronne spotkanie Indonezji i Nowej Zelandii odbyło się na marginesie APEC
„Introwertyk. Amatorski miłośnik Twittera. Specjalista od internetu. Nieuleczalny miłośnik jedzenia”.