Indonezja bada drony bojowe i obronę powietrzną opartą na sztucznej inteligencji w Turcji

JAKARTA (Antara) – Szef indonezyjskich sił powietrznych Mohammad Tony Harjono odwiedził firmę Baykar Technology w Stambule, aby dowiedzieć się o dronie bojowym tureckiej firmy zbrojeniowej i sztucznej inteligencji (AI) do celów obrony powietrznej.

Według indonezyjskich sił powietrznych (TNI-AU) podczas swojej wizyty w sobotę (29 czerwca 2024 r.) Harjono otrzymał najnowszy profil Bakera i obserwował symulacje bezzałogowego bojowego statku powietrznego Bayraktar Akinci (UCAV).

Otrzymał także szczegółowe informacje na temat bezzałogowych statków powietrznych (UAV) produkowanych przez prywatną turecką firmę zbrojeniową, jak TNI-AU ujawniło w poniedziałkowym komunikacie prasowym.

Wizyta szefa sił powietrznych w Baykar Technology ma na celu zapoznanie się z nowymi zastosowaniami rozwoju UAV i sztucznej inteligencji w celu wzmocnienia zdolności Indonezji w zakresie obrony powietrznej.

Harjono powiedział, że jego wizyta w tureckiej agencji obrony, która specjalizuje się w UAV, dowodzeniu i kontroli oraz sztucznej inteligencji, wzmocni dwustronne więzi między Indonezją a Turcją.

Według oficjalnej strony internetowej firma Baykar Technology jest zarejestrowana jako pierwszy krajowy producent bezzałogowych statków powietrznych w Turcji.

Dzięki samofinansującym się działaniom badawczo-rozwojowym i 93-procentowemu wskaźnikowi lokalizacji firma Baykar, która obecnie zatrudnia ponad 4500 pracowników, dostarczyła od 1986 roku ponad 500 UAV.

Firma twierdzi, że jej możliwości badawczo-rozwojowe obejmują kompleksowe projektowanie i rozwój systemów UAV, platform powietrznych i podsystemów komponentów naziemnych.

Powiązane wiadomości: Ustawa o współpracy obronnej pięciu narodów otrzymuje poparcie DPR
Powiązane wiadomości: Indonezja i Malezja uruchamiają wspólny patrol powietrzny w celu zabezpieczenia Cieśniny Malakka

READ  Pachnące liczi i soczysty mangostan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *