Indonezja anuluje plan podwyżki czesnego po skargach studentów i społeczeństwa

Tempo.co, Djakarta – Po spotkaniu z prezydentem Joko Widodo w Dżakarcie Minister Edukacji, Kultury, Badań Naukowych i Technologii Nadiam Anwar Maharim poinformował, że podjął decyzję o anulowaniu planu podniesienia jednolitej opłaty za naukę (UKT) na rok akademicki 2024–2025. W tym uniwersytety państwowe utworzone przez rząd i publiczny organ statutowy (PTNBH).

Nadiam powiedziała, że ​​decyzję o odwołaniu podwyżki czesnego podjęto po wysłuchaniu obaw uczniów, rodzin i społeczności. W zeszłym tygodniu Ministerstwo Edukacji i Kultury spotkało się ponownie z rektorami uczelni, aby omówić odwołanie podwyżki.

„Spotkałam się z prezydentem i zgodził się na odwołanie” – powiedziała Nadiam w poniedziałek 27 maja.

Podczas spotkania Nadiam zasugerowała kilka opcji. Jednym z nich jest podejście do przezwyciężania trudności, jakie napotykają uczniowie.

Jednakże Rozporządzenie Ministra Edukacji nr 2024 w sprawie SSBOPT, czyli Standardowej Jednostki Kosztów Operacyjnych Szkolnictwa Wyższego, posłużyło jako podstawa do zwiększenia budżetu państwa. Nadiem nie udzielił bezpośredniej odpowiedzi na pytanie, czy rząd wycofa się z 2. Rezerwa dla uniwersytetów państwowych i PTNBH.

Zasada SSBOPT jest wykorzystywana przez uniwersytety jako punkt odniesienia i podstawa do określania poziomu czesnego i argumentuje, że potrzebne są zmiany, aby nadążać za rosnącym zapotrzebowaniem na technologie edukacyjne.

To właśnie twierdzenie, że SSBOPT nie zostało przedłużone, skłoniło Ministerstwo Oświaty do podniesienia opłat za UKT. Ma to na celu zachęcenie uczelni do zapewniania studentom odpowiedniego kształcenia.

„Jeśli chodzi o rozporządzenie ministra edukacji, Dyrekcja ds. Edukacji Publicznej, Kultury, Badań i Technologii ogłosi szczegóły techniczne później” – powiedział Nadeem.

Andy Adam Faturahman | Julia Hontoro | Indana Chetiyavantiego

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Świadkowie twierdzą, że sześć dziewcząt zabitych w wypadku samochodowym z półciężarówką zatrzymało się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *