Hudama Karya odnotował, że płatną drogą Transsumatra przejechało ponad 270 tys. pojazdów.

Tempo.co, Djakarta – PT Hutama Karya (Persero) zarejestrował natężenie ruchu (Natężenie ruchu – VLL pojazdów przejeżdżających przez drogę płatną Trans Sumatra (JTTS), łącznie 275 026 pojazdów w okresach Id al-Fitr H+3 i H+4 lub 12–13 kwietnia 2024 r. W szczytowym okresie ruchu powrotnego Id al-Fitr liczba przejeżdżających pojazdów wzrosła o 101 procent w porównaniu z normalnym VLL.

Adjib Al Hakim, wiceprezes korporacyjny PT Hutama Karya (Persero), powiedział, że wzrost odzwierciedla działalność w zakresie mobilności i podróży w JTTS podczas powrotu Id al-Fitr.

W szczegółach liczby te obejmują łączną liczbę pojazdów przejeżdżających przez drogę płatną Terbangi Besar – KU Agung (Terbeka), wynoszącą 54 000 pojazdów, co stanowi wzrost o 77% w porównaniu z normalną wartością VLL.

W niedzielę 14 kwietnia 2024 r. Adjib powiedział: „W samym punkcie poboru opłat w Derbece osiągnęliśmy wzrost do 77 procent.

Tymczasem liczba pojazdów kursujących drogą płatną Palembang – Prabhumulih (Palindra i Inprabu) wyniosła 46 201 pojazdów, co stanowi wzrost o 99% w porównaniu do zwykłej drogi VLL.

Ponadto liczba pojazdów przejeżdżających drogą płatną Bengulu – Tapa Penanjung (Pengtapa) wyniosła 7 726 pojazdów, co stanowi wzrost o 176 procent w porównaniu z normalną wartością VLL.

Liczba pojazdów przejeżdżających drogą płatną Pekanbaru – Banginong (Pekbang) wyniosła 23 560 pojazdów, co stanowi wzrost o 93 procent w porównaniu z normalną wartością VLL, podczas gdy liczba pojazdów przejeżdżających drogą płatną Pekanbaru – Dumai (Bermai) wzrosła o 25 procent, do 38 567 pojazdów. Z normalnego VLL.

Ponadto liczba pojazdów przejeżdżających przez drogę płatną Indrapura – Lima Bula (ENGIS) wyniosła 47 898 pojazdów, czyli o 194 procent więcej niż w przypadku normalnej drogi VLL, a liczba pojazdów przejeżdżających przez drogę płatną Pinchai – Tanjong Pura (BINSA) wyniosła 40 217 pojazdów, co stanowi 92 procent. Wzrost w stosunku do normalnego VLL.

READ  Lost Ark nie zwiększy pojemności serwera Europe Central • Eurogamer.net

Jeśli chodzi o pojazdy przejeżdżające drogą płatną Sigli – Banda Aceh (Seilimium – Baidussalam) (Sibanseh), liczba ta wyniosła 16 953 pojazdów, co stanowi wzrost o 170% w stosunku do normalnego VLL.

Na dodatkowych funkcjonalnych płatnych odcinkach dróg w okresie powrotu Eid Al-Fitr, a mianowicie na drodze płatnej Banginong – XIII Koto Kambar, w tym samym okresie uczestniczyło łącznie 7 953 pojazdów. Podobnie w tym samym okresie przez plac poboru opłat Indrapura – Kiseran Sexy Lima Bulu – Kiseran przejechało ogółem 18 858 pojazdów.

„Hutama Karya przewiduje, że szczyt powrotów w JTTS nastąpi dziś wieczorem” – dodał.

Barlisa Hendravan (współpracownik)

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *