Heather Mack, oskarżona o zabicie swojej matki na Bali, przyznała się do winy w USA

CHICAGO – Córka Amerykanki, której ciało znaleziono w walizce na indonezyjskiej wyspie wypoczynkowej, planuje w piątek stawić się w sądzie federalnym w Chicago, aby zmienić zarzuty. Na zarzutach Pomogła zabić matkę na Bali dziewięć lat temu.

27-letnia Heather Mack Przestępca w Indonezji W 2015 roku Sheila Van Wise-Mack została zamordowana wraz ze swoim ówczesnym chłopakiem, próbując zdobyć 1,5 miliona dolarów funduszy powierniczych. Prokuratorzy twierdzą, że Mack, wówczas 18-letnia ciężarna, zakneblowała swoją matkę w pokoju hotelowym, podczas gdy Tommy Schaefer uderzył Wise-Maca miską z owocami.

Proces jest najnowszym rozdziałem w historii, która zyskała międzynarodową uwagę dzięki zdjęciom walizki, która okazała się zbyt mała, aby pomieścić ciało dorosłej kobiety. Oskarżenie Macka w Chicago pod zarzutem spisku w celu popełnienia morderstwa za granicą i utrudniania wymiaru sprawiedliwości zostało przełożone na 1 sierpnia.

Mack, który mieszkał z matką na przedmieściach Chicago w Oak Park, odsiedział siedem lat z 10 lat więzienia w Indonezji. Później została poddana ekstradycji w 2021 roku, a amerykańscy agenci aresztowali ją wkrótce po wylądowaniu na międzynarodowym lotnisku O’Hare w Chicago.

Schaefer pozostaje w Indonezji, gdzie odsiaduje 18-letni wyrok za morderstwo. Jest oskarżony w tym samym amerykańskim akcie oskarżenia.

Przed skazaniem Macka w Indonezji urodziła córkę Schaefera. Sześcioletnia wówczas córka Macka była z nią, kiedy została aresztowana na lotnisku w Chicago. Dziewczyna została później umieszczona u krewnego po bitwie o opiekę.

Z powodzeniem argumentując przeciwko kaucji dla Macka, prokuratorzy powiedzieli, że on i Schaefer planowali morderstwo od miesięcy. Powiedzieli również, że mają dowody wideo pokazujące, jak Mack i Schaefer próbują przemycić walizkę zawierającą ciało Wise-Maca do indonezyjskiej taksówki.

Niektórzy krewni Wise-Maca skarżyli się, że indonezyjski wyrok był zbyt łagodny. W oświadczeniach prokuratorzy stwierdzili, że zarzuty USA, w tym zarzuty spisku i inne czyny nieuwzględnione w sprawie indonezyjskiej, nie naruszają konstytucyjnych zakazów podwójnego ścigania tej samej osoby za te same czyny.

READ  Tiger Woods na mistrzostwach PNC: „Wspaniale było tu grać”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *