Grupa zadaniowa przygotowuje wielopoziomowe sankcje wobec osób naruszających zasady zanieczyszczania powietrza

Karawang, Jawa Zachodnia (Antara) – Regionalna Grupa Zadaniowa ds. Zanieczyszczenia i Kontroli Powietrza Ministerstwa Środowiska i Leśnictwa zwiększa intensywność monitorowania i przygotowywania wielowarstwowych środków prawnych dla działań podejrzanych o źródło zanieczyszczenia powietrza w Wielkiej Dżakarcie. obszar.

„Podejrzane działania mogą prowadzić korporacje lub obywatele. Dlatego wobec osób naruszających przepisy zostaną zastosowane wielopoziomowe monitorowanie i podjęcie kroków prawnych” – powiedział w niedzielę w rozmowie telefonicznej przewodniczący grupy zadaniowej Razio Ridho Sani.

Zauważył, że grupa zadaniowa składa się obecnie z ponad 100 organów nadzoru i organów regulacyjnych ds. oddziaływania na środowisko i jest wspierana przez inspektorów laboratoriów środowiskowych. Grupa zadaniowa przeprowadziła 32 badania dotyczące działalności przemysłowej na obszarze Wielkiej Dżakarty.

Sani dodał, że obserwację prowadzono w Karawang, Bekasi, Pokor, Tangerang, południowym Tangerang, północnej i wschodniej Dżakarcie.

Wyjaśnił, że celem monitoringu jest działalność przemysłowa lub oświadczenia publiczne, które mogą powodować zanieczyszczenie powietrza, m.in. składy węgla, elektrownie parowe, fabryki obsługujące kotłownie i elektrownie parowe, przemysł spożywczy, celulozowo-papierniczy, tworzyw sztucznych i tekstyliów. , hutnictwo metali, przemysł chemiczny, produkcja szkła, betonu i tworzyw sztucznych.

Zgodnie z tym grupa zadaniowa podjęła kroki w celu przyznania tymczasowego zawieszenia 13 rodzajów działalności przemysłowej, pozwolenia administracyjnego dla ośmiu rodzajów działalności przemysłowej i pozwolenia administracyjnego dla dziewięciu rodzajów działalności przemysłowej.

Grupa zadaniowa bada dwie działalności przemysłowe i monitoruje 13 działalności przemysłowych.

Działania w zakresie monitorowania i egzekwowania prawa są prowadzone bezpośrednio przez Ministerstwo Środowiska i Leśnictwa, które według Chani stanowi drugi poziom monitorowania i/lub egzekwowania prawa.

Jest to zgodne z art. 22 nr 17 ustawy nr 6 z 2023 r. w sprawie ustalenia rozporządzeń rządowych w miejsce ustawy nr 2 z 2022 r. w sprawie tworzenia miejsc pracy.

Kontynuując wyniki monitoringu, odniósł się do faktu, że grupa zadaniowa wykorzystała wszystkie narzędzia egzekwowania prawa będące w kompetencjach Ministerstwa Środowiska i Leśnictwa oraz samorządów lokalnych w celu ograniczenia zanieczyszczenia powietrza.

READ  BSSN odnotował 361 milionów cyberataków w Indonezji

„Poleciłem Dyrektorowi ds. egzekwowania prawa karnego, aby natychmiast wszczął dochodzenie i dochodzenie, a także poleciłem Dyrektorowi ds. rozstrzygania sporów przygotowanie sprawy cywilnej o odszkodowanie za środowisko, stosując podejście oparte na ścisłej odpowiedzialności (odpowiedzialność bezwzględna)” – powiedział. . ujawnił.

Powiązane wiadomości: Rząd monitoruje 32 fabryki podejrzane o zanieczyszczenie powietrza
Powiązane wiadomości: Jawa Zachodnia walczy z zanieczyszczeniem powietrza przed szczytem ASEAN
Powiązane wiadomości: Zezwolenie na tymczasowe rozwiązanie problemu zanieczyszczenia powietrza: urzędnik Dżakarty

Tłumaczone przez: M. Ali Chomeini, Resinda S
Redaktor: Aziz Kurmala
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *