Epidemia Govt-19 naciska na niższy poziom, aby odnotować wzrost populacji USA

Według spisu powszechnego opublikowanego we wtorek, populacja USA wzrosła w tym roku o 0,1%, co jest najniższym wskaźnikiem, jaki kiedykolwiek odnotowano. Zmiana demografii kraju.

Stany Zjednoczone dodały 393 000 osób do populacji 331,9 miliona w roku zakończonym 1 lipca. Obejmuje to o 148 tys. więcej urodzeń niż zgonów, co stanowi wieloletnią nadwyżkę w rozwoju kraju. Drugi składnik — pomiar ruchu za granicą i za granicą — wzrósł do 245 000. Według Biura jest to pierwszy rok, w którym wzrost liczby zgonów przy urodzeniu był niższy niż przyjazdów netto z zagranicy.

Podziel się swoimi przemyśleniami

Co najbardziej zaskakuje cię w spisie? Dołącz do rozmowy poniżej.

Nowe szacunki stanowią podsumowanie jego spadku po pierwszym roku epidemii. Wzrost populacji był powolny przed epidemią, ale w ciągu ostatniej dekady wynosił średnio ponad 2 miliony rocznie. Ostatnio w 2016 r. kraj powiększył się o 2,3 mln osób.

Wskaźniki urodzeń na całym świecie drastycznie spadły już od recesji 2007-09. Wskaźniki śmiertelności są wysokie, szczególnie w stanach poważnie dotkniętych epidemią opioidów. A imigracja spada w ostatnich latach Zasady ustalone przez administrację Trumpa.

Siedemnaście stanów, na czele z Nowym Jorkiem (-1,6%), Illinois (-0,9%) i Hawajami (-0,7%) straciło populację. Kalifornia, odnotował dopiero drugi spadek od zeszłego roku i jest o 0,7%. Populacja Dystryktu Kolumbii spadła o 2,9%.

Mówiąc szerzej, Środkowy Zachód stracił 0,1%, a północno-wschodni 0,6%. Płaska w ujęciu zachodnim, południowa zyskała 0,6%. Największy stan południowy, Teksas, zyskał 1,1%. Najbardziej rozwiniętymi stanami są Idaho (2,9%), Utah (1,7%) i Montana (1,7%). Floryda, Teksas i Arizona odnotowały największe korzyści z migracji krajowej, ponieważ epidemia wywołała większą liczbę osób. Zakorzenić się w cieplejszych obszarach Z niższymi liniami.

Migracja międzynarodowa netto do Stanów Zjednoczonych jest stosunkowo niska. Chociaż przybyło netto 477 000 nowych rezydentów z zagranicy, tegoroczna liczba była o połowę mniejsza niż w roku poprzednim. Ostatnio w 2016 roku liczba ta wynosiła ponad 1 milion rocznie. Statystyki obejmują Amerykanów i osoby udające się do Stanów Zjednoczonych

Według Centers for Disease Control and Prevention wariant Omicron spowodował ponad 70% nowych przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych w tygodniu zakończonym 18 grudnia. W miarę zbliżania się świąt niektórzy ludzie analizują swoje plany podróży. Zdjęcie: Gina Moon / Bloomberg

Większość osób próbujących nielegalnie przekroczyć granicę jest deportowana, podczas gdy epidemia spowolniła kanały legalnej imigracji, przetwarzanie wiz jest o połowę niższe od normalnego, a program przyjmowania uchodźców utknął w martwym punkcie.

Na szacunki wpłynęła również epidemia, która była opóźniona Kompleksowe dane ze spisu ludności 2020 Szacunki są generalnie oparte. Zamiast tego biuro wykorzystało ograniczone agregaty spisu z 2020 r. I inne źródła, takie jak akty urodzenia i zgonu. Biuro jest zobowiązane do publikowania co roku preliminarzy dotyczących podziału budżetów i pomocy dla władz stanowych i samorządowych. Szacunki potwierdzają również wskaźniki zachorowalności i śmiertelności.

Pomimo powolnego rozwoju kraju, prognozy Biura Spisu Ludności i Organizacji Narodów Zjednoczonych będą nadal rosnąć, przynajmniej do połowy wieku. Dla porównania populacja Japonii i wielu krajów europejskich, w tym Niemiec, Polski, Portugalii i Rosji, zaczęła się kurczyć. Oczekuje się, że populacja Chin osiągnie szczyt przed 2030 r.

Napisz do Paul Overberg w [email protected]

Copyright © 2021 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  W Jim Nantes Grief i epicki Bills wygrywają z szefami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *