JAKARTA (ANTARA) – Krajowa Komisja ds. Osób Niepełnosprawnych (KND) oceniła, że program edukacji włączającej w szkołach podstawowych i średnich jest wstępnym narzędziem pozwalającym wyeliminować negatywne piętno związane z niepełnosprawnością.
Prezydent KND Dante Rigmalia wyjaśnił, że program edukacji włączającej zapewnia równą naukę wszystkim uczniom, w tym tym niepełnosprawnym.
„Zatem dzięki włączeniu dzieci o różnym stopniu sprawności i sprawności do regularnych zajęć lub edukacji włączającej wzajemne zrozumienie staje się atutem, a piętno powoli zanika” – stwierdził w piątek (22 marca). .
Następnie zauważył, że negatywne piętno wokół dzieci niepełnosprawnych w szkołach podstawowych i średnich często wynika z braku wymiany doświadczeń i informacji.
Dlatego wierzy, że edukacja włączająca jest pierwszym krokiem do wzajemnego zapoznania dzieci ze swoimi ograniczeniami i możliwościami.
Powiązane wiadomości: Konieczna współpraca w celu zapewnienia włączającej edukacji dla osób niepełnosprawnych: KND
Podkreślił także znaczenie patrzenia na edukację włączającą jako na filozofię, a nie na program narzucony przez rząd centralny.
Wierzy, że rozwijając filozofię edukacji włączającej już od najmłodszych lat, dzieci zyskają pełniejsze zrozumienie różnorodności, w tym różnorodności niepełnosprawności, poprzez wspólną naukę i zabawę od najmłodszych lat.
Wcześniej, w czwartek (21 marca), Ministerstwo Edukacji, Kultury, Badań i Technologii uruchomiło Program Edukacji Włączającej Edukacji Włączającej w postaci Modułu Edukacji Włączającej na poziomie podstawowym, którego celem jest zwiększenie zdolności nauczycieli w zakresie realizacji praw dzieci włączających i włączających . Równa edukacja.
Podczas wydarzenia inaugurującego dyrektor generalny Ministerstwa ds. wczesnego dzieciństwa, edukacji podstawowej i średniej Ivan Syahril podkreślił zaangażowanie rządu w zapewnienie równej edukacji wszystkim uczniom, w tym uczniom ze specjalnymi potrzebami.
Podkreślił, że około 40 000 szkół realizuje edukację włączającą.
Powiązane wiadomości: Minister podkreśla status edukacyjny osób niepełnosprawnych