E rolnicy z Kalimantan poprosili o przyspieszenie sadzenia w oczekiwaniu na El Nino

Samarinda (Antara) – Rząd prowincji East Kalimantan zaapelował do lokalnych rolników o przyspieszenie sadzenia roślin, ponieważ oczekuje się, że prowincja doświadczy przedłużającej się suszy z powodu El Niño.

„Wydaliśmy pisemną instrukcję, aby wezwać rolników i instruktorów rolniczych do przyspieszenia procesu sadzenia” – powiedział w sobotę w Samarindzie Rini Susilavathi, dyrektor ds.

Wyjaśnił, że El Niño to zjawisko wyższych niż normalne temperatur powierzchniowych mórz w środkowej i wschodniej części Oceanu Spokojnego.

Ocieplenie doprowadzi do zwiększonego tworzenia się chmur na środkowym Pacyfiku i zmniejszenia opadów w Indonezji, wywołując suszę w tym kraju.

„Jedną z prowincji doświadczających przedłużającej się suszy jest Kalimantan Wschodni” – zauważył.

Powiązane wiadomości: Trwają przygotowania do organizacji OICCA we wschodnim Kalimantanie w lipcu

Na podstawie analizy ekspertów El Niño będzie miało znaczący wpływ na sektor rolnictwa w postaci suszy, chorób upraw, zmian we wzorcach występowania szkodników i zmniejszonej produkcji.

Dlatego rząd podjął kroki, aby przewidzieć możliwe skutki El Niño w prowincji, wydając wczesne ostrzeżenia rolnikom i przygotowując kilka rozwiązań na wypadek przedłużającej się suszy.

Samorząd prowincji naciska na rolników, aby używali nasion odpornych na suszę i budowali zbiorniki wodne, z których będą mogli korzystać w przypadku suszy.

„Podejmowane są wszelkie starania, aby pomóc rolnikom poradzić sobie z możliwością wystąpienia El Nino” – powiedział.

Zauważył, że Kalimantan Wschodni nie jest głównym regionem produkującym żywność. Powiedział jednak, że prowincja ma ośrodki upraw żywności i ogrodnictwa w Kudai Kartanekara, North Benajam Pasar, Pasar, Samarinda, East Kudai, West Kudai i Perao.

Ma potencjał ogrodniczy w prawie każdym owocu. Jest przykładem tego, jak lokalne banany z dystryktu East Kudai zdołały spenetrować rynki zagraniczne.

Powiązane wiadomości: Wschodni Kalimantan zobowiązuje się do podniesienia poziomu słabo rozwiniętych wiosek

Przetłumaczone przez: Arumando, Tegar Noorbitra
Prezenter: Zafar M Siddiqui
Copyright © ANTARA 2023

READ  Minister potwierdza budżet państwa na rok 2024 zapewniający utrzymanie wzrostu i stabilności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *