Dystrybucja pomocy żywnościowej dla Highland Papua przebiega pomyślnie: Minister Effendi

Dżakarta (Antara) – Minister Rozwoju Człowieka i Integracji Kulturalnej (PMK) Muhadjir Effendi potwierdził, że dystrybucja pomocy żywnościowej wśród osób dotkniętych głodem w dystrykcie Yahugimo w prowincji Highland Papua przebiega zgodnie z planem.

„Jak dotąd nie widzieliśmy żadnych przeszkód, a dystrybucja pomocy w czasie niedoborów żywności w Akandukume, Lambevi i Konawe przebiega prawidłowo” – zauważył minister po przemówieniu pt. „Głosy młodzieży zadecydują o narodzie”. los w Dżakarcie w poniedziałek”.

Effendi powiedział, że jego ministerstwo wkrótce przeprowadzi pierwszy etap ankiety w dystrykcie Yakukimo.

Zauważył, że ministerstwa techniczne współpracujące z ministerstwem PMK, takie jak Ministerstwo Spraw Społecznych i Ministerstwo Zdrowia, rozpoczęły działania mające na celu dystrybucję pomocy do dystryktu Yahukimo.

Minister wspomniał jednak, że jego strona nie jest w stanie potwierdzić liczby ofiar w związku z panującym w powiecie głodem.

„Najpierw potwierdzimy, czy mieszkańcy zmarli z głodu, czy z innych przyczyn. Nie możemy więc jeszcze powiedzieć, ile osób zginęło z głodu” – zaznaczył.

Powiedział, że rząd zbuduje magazyny żywności w kilku lokalizacjach, zaczynając od Sinak i Akandukume w dzielnicy Bangkoku w środkowej prowincji Papua, aby rozwiązać problemy niedoborów żywności w indonezyjskim regionie Papui.

„W Akandugume powstanie mały magazyn. Dla Sinaka zbudujemy duży magazyn, który będzie służył jako węzeł dystrybucji żywności do wielu regionów” – powiedział.

Wcześniej zgłoszono, że około 23 osoby zmarły z powodu głodu w Amumie w dystrykcie Yakukimo w Highland Papua. Mówi się, że przyczyną głodu są nieurodzaje spowodowane ekstremalnym klimatem panującym w regionie.

Powiązane wiadomości: BNPB przygotowuje pomoc w walce z osunięciem się ziemi i głodem w Highland Papua
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Rząd współpracuje z mieszkańcami w celu dystrybucji pomocy w Bangkoku dotkniętym głodem
Powiązane wiadomości: Rząd wykorzysta technologię do wzmocnienia upraw ignamu w środkowej Papui

Przetłumaczone przez: Sanya Dinda, Tegar Nurpitra
Redaktor: Aziz Kurmala
Prawa autorskie © ANTARA 2023

READ  Imigranci wysłani z Teksasu przybywają do chłodnego Waszyngtonu w Wigilię Bożego Narodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *