Dyrektor wykonawczy Heru Budi twierdzi, że prawo DKJ jest najlepsze dla Dżakarty

Tempo.co, DjakartaPełniący obowiązki gubernatora Dżakarty Heru Budi Hardono reaguje na zatwierdzenie ustawy o Specjalnym Regionie Dżakarty lub ustawy DKJ przyjętej przez prezydenta Joko Jokowi Widodo 25 kwietnia 2024 r. Ustawa określa przeniesienie stolicy z Dżakarty do stolicy stanu Nusantara. Albo IKN we wschodnim Kalimantanie.

Artykuł 1 ustawy DKJ stanowi, że Dżakarta jest obszarem prowincjonalnym posiadającym prerogatywy do administrowania rządem jako krajowym centrum gospodarczym i miastem globalnym.

Heru Budi uważał, że zatwierdzenie ustawy nr 2 z 2024 r. o DKJ. Krytyczny dla przyszłości Dżakarty.

„Przede wszystkim oczywiście to doceniamy. Ustawa DKJ została uchwalona, ​​ponieważ podpisał ją prezydent. Jest zdecydowanie lepsza dla Dżakarty” – powiedział Heru w poniedziałek 29 kwietnia w ratuszu Dżakarty w centrum Dżakarty.

Heru chciał, aby Dżakarta natychmiast przyjęła artykuły prawne. Obecnie, powiedział, władze miasta wciąż czekają na dekret prezydencki (Kebres), który sformalizuje przeniesienie stolicy z Dżakarty do IKN.

„Mam nadzieję, że Dżakarta będzie w stanie lepiej wdrożyć to, co powiedziano w artykułach. Teraz trzeba poczekać na rozporządzenie prezydenta” – dodał.

Heru powiedział, że nie wie, kiedy zostanie wydany dekret prezydencki. Podkreślił jednak, że wdrożenie wszystkich istniejących artykułów zostanie wdrożone w sposób rozsądny dla poprawy Dżakarty.

Adintha Mallikai Prasetyo | pomiędzy

Wybór redaktora: LRT Japotepec odnotował 3,8 mln pasażerów w pierwszym kwartale 2024 r

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Młode pokolenie, aby osiągnąć cel Złotej Indonezji: Minister

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *