Dr Anthony Fossy na przyjęciu świątecznym, lecący na rządowych kolcach Omigronu

Dr Anthony Fauci, główny doradca medyczny Białego Domu, powiedział, że chociaż wariant Covit-19 omigran rozprzestrzenia się w Stanach Zjednoczonych i powoduje „wiele przełomowych infekcji”, obchody świąt z zaszczepioną rodziną i przyjaciółmi są znacznie mniej ryzykowne.

„Jeśli byłeś zaszczepiony, jeśli zaszczepiono twoją rodzinę, zaszczepiłeś przyjaciół – i co bardziej zachęcające – zwykle nadal możesz cieszyć się spotkaniem społeczności w domu” – powiedział Fauci w piątek CNBC. „Pudełko z skrzekiem”.

Według danych Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych liczba osób przyjętych do Govt Hospital wzrosła o około 20% w ciągu ostatnich dwóch tygodni, do średnio 68 400 w ciągu ostatnich siedmiu dni. W szczycie fali Delta we wrześniu hospitalizowano ponad 100 000 pacjentów Kovit.

„Ryzyko nigdy nie będzie zerowe”

Chociaż delta jest podstawowym wariantem w Stanach Zjednoczonych, przypadki Omigron podwajają się co dwa dni. We wtorekCentra Kontroli i Prewencji Chorób poinformowały, że Omigron odpowiadał za około 3% przypadków w Stanach Zjednoczonych, a wskaźnik dodatniości rządu w Nowym Jorku podwoił się z 3,9% 9 grudnia do 7,8% 12 grudnia. Zgłoszony czwartek.

Według analizy danych CNBC skompilowanej przez Johns Hopkins University, liczba dziennych przypadków Govt wzrosła o 27% przed Świętem Dziękczynienia, do średniej siedmiodniowej wynoszącej 122 000. Przypadki są poniżej ostatnich maksimów, przy czym we wrześniu zgłoszono średnio 170 000 przypadków dziennie w kraju.

„Musisz być ostrożny, kiedy idziesz do dużych, publicznych miejsc pod dachem, jest tam dużo ludzi” – powiedział Fauzi. „To jest powód, dla którego powinieneś nosić maskę w takiej sytuacji”.

Fauci powiedział, że jeśli liczba spraw rządowych będzie wzrastać, ludzie będą „musieli być bardziej powściągliwi” w swoich planach wakacyjnych. „Ale na razie zaszczepione i zmotywowane osoby muszą czuć się dość komfortowo”.

„Ryzyko nigdy nie będzie zerowe. W każdych okolicznościach jest pewne” – powiedział.

Czy latanie jest bezpieczne?

READ  Materiały na temat zdolności nuklearnych obcego kraju przechwycone w Mar-a-Lago . Trumpa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *