Dowódca TNI liczy na większą jedność między wojskiem a policją

JAKARTA (ANTARA) – Dowódca Indonezyjskich Sił Obronnych (TNI), admirał Udo Marcono, wyraził nadzieję, że koordynacja między policją a wojskiem będzie silniejsza, zwłaszcza w nadchodzących wyborach parlamentarnych w przyszłym roku.

„Oczywiście, z jednością i determinacją między wojskiem a policją, wierzę, że wybory mogą się odbyć bezpiecznie” – powiedział Marcono po wzięciu udziału w międzywyznaniowej modlitwie upamiętniającej 77. rocznicę powstania indonezyjskiej policji w piątek. 30 Czerwca).

Admirał powiedział, że polecił swoim oficerom zaangażować się w działania policyjne w celu ożywienia obiektów kulturalnych i religijnych w różnych regionach w celu wzmocnienia synergii.

Marcono docenił również, że inicjatywa będzie skuteczna w ochronie jedności i integralności narodu.

„Poinformowaliśmy wszystkie władze wojskowe i policyjne w regionach oraz forach koordynacji przywództwa regionalnego, aby nadal chroniły miejsca historyczne” – powiedział.

Powiązane wiadomości: TNI, Polri pomagają ożywić gospodarkę poprzez utrzymanie stabilności: minister

Komendant wyjaśnił, że rewitalizacja obiektów kulturowych i religijnych pozwoli zachować je dla młodszego pokolenia, które pozwoli im zrozumieć kulturę własnego narodu i odegrać swoją rolę w jej zachowaniu.

„Wierzę, że te miejsca są dziedzictwem historycznym, są bardzo przydatne, chociaż są stosunkowo nieznane dla obecnego pokolenia” – powiedział Marcono.

„Do tej pory (te strony) zdecydowanie istnieje historia, która może wzmocnić naszą narodową jedność i integralność” – zauważył.

Aby uczcić 77. rocznicę powstania, indonezyjska policja rewitalizuje 77 miejsc kultu religijnego i kulturowego w całym kraju. Program jest realizowany przez regionalne jednostki policyjne w 34 województwach, a każde z nich wyremontuje od dwóch do trzech baz.

Reaktywowane w ramach programu obiekty kultu religijnego i kulturowego to miejsca kultu różnych wyznań, cmentarze, symbole religijne i obiekty narodowe.

Pokrewne wiadomości: Policja, wojsko do intensyfikacji lasów, ochrona przeciwpożarowa ziemi: Jokowi

WIADOMOŚCI POWIĄZANE: Spektakl teatralny „Pandowo Boyong” Symbol synergii TNI-Policja

Przetłumaczone przez: Laili Rahmawati, Nabil Ihsan
Autor: Uni Arisanti Sinaga
Copyright © ANTARA 2023

READ  BMKG prognozuje dziś deszcz i błyskawice w okolicach Wielkiej Dżakarty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *