Do 52 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi lawowej w Indonezji, 17 uznano za zaginione – Świat

To zdjęcie lotnicze, wykonane przez indonezyjską Agencję ds. łagodzenia skutków katastrof (BNPB) w dniu 12 maja 2024 r., przedstawia obszar uszkodzony po gwałtownej powodzi i wypływie zimnej lawy z wulkanu w Tanah Datar na zachodniej Sumatrze. [Photo/Agencies]

JAKARTA – Co najmniej 52 osoby zginęły, a 17 uważa się za zaginione po tym, jak zimna lawa zniszczyła domy, budynki i obiekty użyteczności publicznej w indonezyjskiej prowincji Sumatra Zachodnia – powiedział we wtorek starszy urzędnik lokalnej agencji ds. klęsk żywiołowych.

Poszukiwania zaginionych osób wznowiono we wtorek, kiedy na miejsce sprowadzono kilka ciężkich maszyn, które miały pomóc w operacji, powiedział Ilham Wahab, szef Wydziału Rehabilitacji i Odbudowy Wojewódzkiej Agencji Zarządzania Katastrofami i Łagodzenia ich.

„Liczba znalezionych ciał wynosi obecnie 52, a liczba zaginionych to 17. Liczby te będą się zmieniać w miarę ciągłego zgłaszania zaginięć członków rodziny” – powiedział Xinhua przez telefon.

Wahab zauważył, że po trwających akcjach pomocy doraźnej zostanie wdrożony program odbudowy i rehabilitacji.

Eksperci zostaną zaangażowani w rozważenie, czy konieczne jest przeniesienie ludzi żyjących w niebezpiecznych obszarach wzdłuż brzegów rzek na zboczach gór Marabi i Singalang. zostało dodane.

Według szefa Krajowej Agencji ds. Zarządzania Katastrofami i Łagodzenia ich, generał broni Suhariando, klęska żywiołowa zmusiła ponad 3000 osób do opuszczenia domów i szukania schronienia w bezpieczniejszych miejscach.

W SMS-ie oznajmił, że podstawowe potrzeby ludności dotkniętej powodzią zostaną zaspokojone: Naprawa uszkodzonych dróg jest priorytetem podczas akcji ratowniczej.

Ulewne deszcze, które miały miejsce w sobotę wieczorem, spowodowały wylanie rzek z brzegów, uderzając w regencje Agam, Tanah Dadar i Bariman oraz miasto Padang Panjang.

READ  Minister wierzy, że Globalne Forum na Bali dostarczy rozwiązań w zakresie gospodarki wodnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *