Decyzja indonezyjskiej agencji wodnej dla następnego rządu: Ministerstwo

PADUNG, Bali (Antara) – Decyzja o utworzeniu agencji zajmującej się kwestiami związanymi z wodą będzie należeć do kompetencji następnego rządu, powiedział indonezyjski urzędnik.

„Uważam, że kształt zaplanowanej agencji jest nadal przedmiotem dyskusji” – powiedziała Enthra S., ekspert z Ministerstwa Robót Publicznych i Mieszkalnictwa Publicznego (PUPR). powiedział Atmavidjaja.

Przemawiając w czwartek na konferencji prasowej na marginesie 10. Światowego Forum Wody na Bali, zauważył potrzebę współpracy między sektorami i sektorami w celu rozwiązania problemów związanych z wodą.

Oprócz Ministerstwa PUPR za zajmowanie się kwestiami związanymi z wodą odpowiedzialne są inne ministerstwa, takie jak Ministerstwo Środowiska i Leśnictwa, Ministerstwo Rolnictwa oraz Ministerstwo Energii i Zasobów Mineralnych.

Pomysł założenia przedsiębiorstwa wodociągowego można przełożyć na rzeczywistość, ale zależy to od zaangażowania kolejnego rządu w rozwiązanie problemów wodnych – dodał Atmavidjaja.

„Myślę, że pomysł (utworzenia agencji) jest wykonalny. Zależy to jednak od tego, jak nasz nowy prezydent postrzega kwestie wody” – powiedział.

Wcześniej Minister Rolnictwa i Planowania Przestrzennego Agus Harimurti Yudhoyono powiedział, że agencja zajmująca się gospodarką wodną mogłaby odegrać ważną rolę w koordynacji i harmonizacji gospodarki wodnej.

Ideę powołania agencji przedstawił podczas forum skupiającego samorządy lokalne i regionalne, które odbyło się w ramach X Światowego Forum Wody.

Powiedział, że oczekuje się, że agencja wodna będzie dla Indonezji ważną platformą organizowania gospodarki wodnej w obliczu kryzysu wodnego.

Zaznaczył jednak, że powołanie spółki jest jeszcze pomysłem i nie ma uprawnień, aby je kontynuować.

Powiązane wiadomości: Rząd oferuje zachęty w wysokości 10 miliardów rupii za dobrą gospodarkę wodną: Ministerstwo
Powiązane wiadomości: Indonezja i Surinam partnerami w przywracaniu namorzynów w celu ochrony plaż

READ  Rozległa sieć zasobów morskich Indonezji jest źle zarządzana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *