Dane o głosach prezydenckich z 64,8% lokali wyborczych w Sirekap: KPU

JAKARTA (ANTARA) – Do aplikacji Systemu Informacji Recount (Sirekap) przesłano dokument C1 zawierający wyniki wyborów na prezydenta i wiceprezydenta z 64,8% lokali wyborczych w Indonezji.

Członkini Komisji Wyborczej (KPU) Betty Epsilon Idrus ogłosiła to w sobotę w Dżakarcie.

„Według stanu na 17 lutego 2024 r. do godziny 12:00 czasu lokalnego, na ogólną liczbę 823 236 lokali wyborczych, czyli 533 435 lokali wyborczych, jesteśmy w stanie pokazać 64,8 proc. dokumentu C1 dotyczącego wyników wyborów wyborów prezydenckich i wiceprezydentów” – powiedział Itrus.

Wcześniej dane dokumentu C1 były ręcznie dopasowywane przez urzędników KPPS. Jak wyjaśnił wcześniej, stało się tak ze względu na rozbieżność w liczbie lokali wyborczych (TPS) z danymi wprowadzonymi do aplikacji CERECAP.

Oprócz wyników głosowania w wyborach na prezydenta i wiceprezydentów urzędnicy KPPS przesłali także dane z 402 911 TPS na temat głosów oddanych przez kandydatów na legislatorów startujących w wyborach wojewódzkich i powiatowych.

Powiedział, że urzędnicy KPPS będą w dalszym ciągu zwiększać liczbę głosów oddanych na kandydatów na legislatorów Indonezyjskiej Izby Reprezentantów (DPR RI), która wyniosła 7 472 z 402 911 TPS.

Dodał, że za pośrednictwem aplikacji Sirekap obywatele mogą przeglądać sumę głosów oddanych w wyborach prezydenckich i kandydatach do zgromadzeń z każdego lokalu wyborczego.

Itrus obiecał, że rozwój danych będzie w dalszym ciągu umożliwiał społeczeństwu śledzenie pełnych danych dotyczących liczenia głosów.

Dodał, że dane z każdego TPS-a są zgodne z danymi wyświetlanymi w aplikacji.

„Zgadzamy się, że należy kontynuować redukcję bezrobocia i rozliczalność” – powiedział.

14 lutego na szczeblu prowincji, miasta i powiatu odbyły się wybory Prezydenta i Wiceprezydenta oraz członków RI DPR, Rady Przedstawicieli Regionalnych (DPD) i Regionalnych Zgromadzeń Ustawodawczych (DPRD). W Krajowym Stałym Spisie Elektorów (DPT) znajdują się 204 807 222 wyborców.

W wyborach wzięło udział osiemnaście krajowych partii politycznych, w tym Partia Przebudzenia Narodowego (PKB), Partia Gerindra, PDI Perjuangan, Partia Golkar, Partia Nastem, Partia Pracy i Partia Kelora Indonesia.

READ  Jerry Nadler pokonuje Carolyn Maloney w nowojorskim House Democratic Primary

Są wśród nich Partia Sprawiedliwości Dostatniej (PKS), Partia Przebudzenia Nusantary (PKN), Partia Hanura, Partia Garuda, Partia Mandatu Narodowego (PAN), Partia Gwiazdy Półksiężyca (PBB), Partia Demokratyczna, Indonezyjska Partia Jedności (PSI), Partia Berindo. , Zjednoczona Partia Rozwoju (PPP) i Partia Ummat.

W wyborach wzięło udział sześć lokalnych partii politycznych: Partia Nangro Aceh, Partia Adje Beusabo Dat i Taqwa Generation, Partia Darul Aceh, Partia Aceh, Partia Dobrobytu i Sprawiedliwości Aceh oraz Niezależna Partia Solidarności Ludowej Aceh.

Tymczasem w tegorocznych wyborach na prezydenta wystartowały trzy pary kandydatów na wiceprezydenta – Anis Baswedan-Muhaimin Iskandar (oficjalnie nr 1), Prabowo Subianto-Kibran Rakabuming Raga (oficjalnie nr 2) i Kanjar Pranovo-Mahfud MD (oficjalnie nr 1). Nr 3) .

Zgodnie z Zarządzeniem KPU nr 3 z 2022 r. ogólnopolska powtórka wyborów w wyborach 2024 r. wyznaczona jest od 15 lutego do 20 marca.

Powiązane wiadomości: Sirekap może zapewnić wiarygodne wyniki głosowania: KPU
Powiązane wiadomości: Ludzie powinni poczekać na ostateczne wyniki liczenia głosów KPU: Prezydent

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *