Daj dobry przykład życia w różnorodności: Jokowi dla chrześcijan

Surabaya, E Java (Antara) – Prezydent Joko Widodo (Jokowi) zwrócił się w środę do chrześcijan mieszkających w Indonezji, aby dali światu najlepszy przykład pokojowego współistnienia różnych grup religijnych, ponieważ różnorodność jest nieuniknionym prawem natury.

„Różnice religijne i różnice opinii są bardzo rozsądne we współczesnym życiu” – powiedział podczas narodowych obchodów Bożego Narodzenia w Surabaya we Wschodniej Jawie.

Życie w harmonii i okazywanie życzliwości to właściwy wybór, Bóg nauczył ludzkość tych wartości i powiedział, że wszyscy Indonezyjczycy muszą nadal o nie walczyć i chronić je w życiu narodu i państwa.

„Pośród ogromnych wyzwań, jakie charakteryzują kryzysy żywnościowe, kryzysy gospodarcze, konflikty międzypaństwowe i wojny, musimy pamiętać i zachować ostrożność, jak mówią Jawajczycy, „eling lan waspoto” – powiedział.

Następnie Jokowi podkreślił niebezpieczeństwo konfliktów i wojen, ponieważ mogą one spowodować odwrót cywilizacji. Jednak jedność i harmonia mogą doprowadzić kraj do zrównoważonego rozwoju.

Jako naród jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy zachować jedność w różnorodności. Powiedział, że jesteśmy szczęśliwi, że mamy pięć zasad Panchseelam.

Indonezja to wspaniały kraj i państwo, ponieważ zamieszkuje go 714 grup etnicznych, które mówią ponad 1300 językami – dodał prezydent.

Powiązane wiadomości: Jokowi życzy chrześcijanom spokojnych Świąt
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Kardynał nalega, aby indonezyjscy katolicy wybierali przywódców kierując się sumieniem

Tłumaczone przez: W. Iran, Rahmat Nasushan
Autor: Anton Santoso
Prawa autorskie © ANTARA 2023

READ  Dyrektor generalny Twittera spotyka się z gniewem pracowników z powodu ataków Muska podczas ogólnofirmowego spotkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *