Czy wiadukty, przejścia podziemne i kolejne przejścia mogą uratować Bali przed załamaniem ruchu turystycznego?

Udostępnij artykuł

Główni interesariusze z branży turystycznej na Bali wzywają rząd do opracowania nowych, radykalnych rozwiązań problemów związanych z ruchem drogowym na wyspie.

Od wiaduktów po przejścia podziemne i liczne przejścia graniczne – liderzy branży turystycznej domagają się pilnych działań w celu rozwiązania tego problemu.

Linia ruchu z samochodami i motocyklami w Indonezji.jpg

Rozmawiając z reporterami na temat turystyki na Bali i nadchodzącego roku, liderzy branży nieugięcie podkreślają, że potrzebne są szybkie i skuteczne działania.

W związku z planowanym otwarciem nowej drogi Congo Crossing w nadchodzących dniach i wstrzymaniem nowego postępowania przetargowego na płatną drogę Kilimandżaro–Methevi przywódcy chcą skoordynowanego podejścia. Poprawa infrastruktury turystycznej wyspy.

Buspa Negara, prezes Bali Marginal Tourism Actors Alliance, jest jednym z kilkunastu liderów turystyki wzywających do poważnych zmian.

Negara powiedziała reporterom: „Pod koniec 2023 r. na południu Bali wszędzie były korki. To naprawdę bardzo niepokojące.”

@kata.kovach Ruch w Ubud jest szalony #Poli #ubudruch #rozmowa podróżnicza ♬ Baiana – Barbatuques

„W rezultacie ruch na południu Bali oraz w wielu atrakcjach turystycznych i miejscach docelowych napotkał poważne korki, a nawet droga płatna Bali Mandara w drodze na lotnisko była zakorkowana” – powiedział.

„Podobnie obwodnica Ngurah Rai w kierunku lotniska jest całkowicie zatłoczona i wielu zagranicznych turystów udających się na lotnisko jest zmuszonych wysiąść z samochodów i udać się na lotnisko pieszo, co jest bardzo niepokojące. To uderza nasz cel w twarz.

@www.manekmaksimus68 #Korek uliczny #Poli #Indonezja ♬ Sura Asli – Manek Maximus

Mając to na uwadze, Negara i jego sojusznicy wzywają rząd prowincji Bali i rząd regencji Padung do podjęcia natychmiastowych kroków strategicznych w celu rozbudowy infrastruktury dróg dojazdowych, aby uporać się z zatorami w ruchu.

Negara nie powstrzymywał się od krytyki systemu w grze, ani nie powstrzymywał się od przyznania, jak powszechny jest problem.

READ  Łódź przewożąca kilkudziesięciu muzułmańskich uchodźców Rohingya wywróciła się u wybrzeży Indonezji

Powiedział reporterom: „Drogi i dojazd do celu są bardzo kiepskie. Sprawdź Kerobokan, Berawa, Batu Belig, Petitenget, Pipitan, Canggu, Munggu, Cemagi i Seseh. Są korki i zawsze są duże korki.

@gregoire.rssd Transport na Bali #Poli Bali, Indonezja –

„Podobnie na południu Bali w miejscach takich jak Jalan Uluwatu, od Bekadu, Ungasan po Kambial również występują poważne korki”.

„Rządy regionalne Padung i władze prowincji Bali powinny podjąć natychmiastowe działania i nie pozwolić, aby sytuacja się tak przeciągała”.

Powiedział reporterom, że on i jego zespoły uznali, że nadszedł czas na budowę większej liczby podziemnych kanałów ściekowych w strategicznych węzłach.

Podzielił się, że jego zespoły omawiają również potrzebę budowy wiaduktów na lotniska w Kucie, Uluwatu, Nusa Dua, Tanjung Benoa, Ungasan, Denpasar i Sanur.

Łódź-Sanur-Plaża-BaliŁódź-Sanur-Plaża-Bali

Wyjaśnił: „Dla mnie nadszedł czas na budowę wiaduktu na Bali, aby stworzyć dogodne miejsce docelowe, aby zmniejszyć natężenie ruchu kołowego i zaostrzyć przepisy dotyczące tras komunikacyjnych”.

Do komentarzy Negary dołączył się IGW Samsi Kunarda, szef Służby Transportu Prowincji Bali, który stwierdził, że choć pomysły sprawdzą się w teorii, ich wdrożenie zajmie dużo czasu.

Zagęszczenie ruchu drogowego-widok z lotu ptaka w IndonezjiZagęszczenie ruchu drogowego-widok z lotu ptaka w Indonezji

Cunarta powiedział reporterom: „Na dłuższą metę nie będzie wyboru, będziemy musieli wybrać między wiaduktem a zjazdem pod ziemię. Ale to jest długoterminowe. Ten krótkoterminowy scenariusz można zrealizować, najpierw zarządzając ruchem.

Cunarda wspomniała o ogromnych korkach, które miały miejsce w weekend noworoczny. Turyści nie mieli innego wyjścia, jak porzucić swoje pojazdy i udać się na lotnisko ze względu na duży ruch.

Korki w ciągu dnia w IndonezjiKorki w ciągu dnia w Indonezji

Cunarta twierdzi, że jest to problem, który można rozwiązać poprzez lepsze zarządzanie ruchem i lepsze prognozowanie podróży.

Urzędnicy przewidywali, że w weekend sylwestrowy płatną drogą Mandara będzie korzystać około 38 000 pojazdów, ale w rzeczywistości było to ponad 70 000 pojazdów, z których większość przewoziła turystów do najpopularniejszych kurortów na wyspie i do międzynarodowego lotniska I Gusti Ngurah Rai.

READ  Daniel Snyder rozważa „możliwe transakcje” dla dowódców z Waszyngtonu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *