Chiński Nowy Rok: Port Batam dodaje 14 rejsów wakacyjnych

Batam (ANTARA) – Międzynarodowy port Batam Center w Batam City w prowincji Riau Islands oferuje 14 dodatkowych rejsów podczas chińskiego Nowego Roku 2024.

Menedżer ds. międzynarodowych operacji portowych Nika Astaka powiedział w sobotę w Batam, że władze portu zdecydowały się zwiększyć liczbę rejsów w związku ze wzrostem liczby przylotów pasażerów z Singapuru do Batam.

„Wzrost odnotowano jedynie w przypadku przyjazdów. Jeśli chodzi o wyjazdy, wszystko jest w miarę normalne” – powiedział.

Ogólnie rzecz biorąc, port międzynarodowy oferuje rejsy 83 statkami – dodała Astaka.

Od piątku (9 lutego 2024 r.) liczba pasażerów odwiedzających port wzrosła o 100 proc. w stosunku do normy.

„Na dzień dzisiejszy (sobota) liczba pasażerów przekroczyła dziewięć tysięcy. Tak wynika z danych dotyczących przylotów. W normalne dni do Batam przybywa jedynie około czterech tysięcy pasażerów” – ujawnił.

Powiedział także, że przylot będzie kontynuowany także w nocy i dodał, że powrót pasażerów z Batam powinien nastąpić w poniedziałek (12 lutego).

„Obecnie dominują przyjazdy. Uważam, że wyruszą (z Batam) jutro lub w poniedziałek. Szczyt powrotów nastąpi w poniedziałek” – przewidział.

Menedżer poinformował, że jego partia odbyła spotkanie koordynacyjne z właściwymi stronami zainteresowanymi, aby przewidzieć wzrost liczby przylatujących pasażerów.

Powiedział także, że port w dalszym ciągu boryka się z trudnościami związanymi z długimi kolejkami w okresie wakacyjnym.

„Niektóre zainteresowane strony nie są w pełni przygotowane. Wszyscy wiemy, że liczba pasażerów wzrośnie w związku z obchodami chińskiego Nowego Roku. Przeprowadzimy jednak ocenę tego niedoboru, aby problem się nie powtórzył” – dodał.

Powiązane wiadomości: Podczas chińskiego Nowego Roku ruch pasażerski w pociągu Hoosh wzrósł o 50%.
Powiązane wiadomości: Chiński Nowy Rok inspiracją do samodoskonalenia: VP Amen
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: AP II spodziewa się, że w długi weekend liczba pasażerów linii lotniczych wzrośnie o 7–10 procent

READ  Na Bali wysłano dodatkowych funkcjonariuszy bezpieczeństwa, aby zapewnić turystom bezpieczeństwo w okresie świątecznym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *