Chciwość i przepych: kierownik sklepu z kosmetykami oszukał 1,3 miliarda IDR na wystawny styl życia, w tym wakacje na Bali i nowiutki samochód

F, były menadżer salonu kosmetycznego w Serang w Bandon, został zdemaskowany przez swoich szefów za rzekome oszukanie firmy na kwotę 1,3 miliarda IDR (83 304 USD) związaną ze sprzedażą w ciągu dwóch lat.

Projekt ujrzał światło dzienne po Alfairze Alvionicie, właścicielce My Beauty Store 15. Wzrósł sceptycyzm co do zmniejszania poziomu zapasów pomimo braku powiązanych zysków finansowych.

„Zarządzanie finansami było bardzo trudne; Miałem trudności z zakupem towaru” – ujawnił Alfyera, właściciel, w oświadczeniu z poniedziałku 6 listopada za pośrednictwem swojego konta na Instagramie @alfyeraalvionita15.

W odpowiedzi, Alfaira wszczęła wewnętrzne dochodzenie, powołując specjalną komisję do zbadania transakcji finansowych sklepu. Każdy pracownik salonu kosmetycznego został poddany szczegółowemu audytowi.

Pod koniec śledztwa F., który pełnił podwójną rolę: kierownika sklepu i administratora. Natychmiast wezwano ją do wyjaśnienia widocznej różnicy w poziomach zapasów. Kontrola wykazała, że ​​produkty wychodzące były znacznie wyższe od produktów przychodzących, co wskazuje na znaczne odstępstwo.

Po bliższym przyjrzeniu się Alfiera odkrywa niepokojącą prawdę: F, zaufany członek jej zespołu, brał udział w oszukańczych praktykach. Stwierdzono, że F przeprowadził nieautoryzowane transakcje poza oficjalnymi rachunkami firmy, zabierając w ten sposób wpływy ze sprzedaży do kieszeni.

„Przeprowadzał transakcje poza kontem firmy, nie wprowadzał danych do produktów, manipulował istniejącymi danymi systemowymi, usuwał czaty ze sprzedawcami, którzy już złożyli zamówienia” – napisał Alfyera na swoim koncie TikTok.

Alfaira rzekomo znalazła nagrania z telewizji przemysłowej przedstawiające F dokonującego swoich zbrodni.

W odpowiedzi Alfyera natychmiast poleciła F dostarczenie wyciągów bankowych. Ten ważny etap śledztwa doprowadził do ujawnienia dokładnej kwoty skonfiskowanej w posiadaniu F.

Alfaira udokumentował, że w ciągu dwóch lat jego niegdyś zaufany podwładny nielegalnie przekierował przychody ze sprzedaży o łącznej wartości 1,3 miliarda IDR (83 304 USD).

„Dane, które otrzymaliśmy z rachunku przepływów pieniężnych na rachunku bankowym za lata 2022–2023, były bardzo szokujące, że F był w stanie zrobić coś takiego. Jeśli chodzi o pieniądze, które F wydał, nie mogliśmy znaleźć mocnych dowodów na to, ile”. Alfaira wyjaśniła.

READ  8 osób zginęło z powodu ulewnego deszczu w stolicy Korei Południowej Seulu

Z informacji osób bliskich Alfyerze wynika, że ​​F regularnie wykorzystywał zdefraudowane fundusze na wystawne wycieczki na Bali, wystawne zakupy drogich przedmiotów i pobyty w luksusowych hotelach pięciogwiazdkowych. Mówi się także, że F kupił nowiutki samochód.

„Zanim została odkryta, zawsze mówiła, że ​​ma bardzo hojnego chłopaka i bardzo kochającą macochę, która mogłaby zapewnić jej i jej rodzinie wystawne życie” – ujawniła Alfaira.

„Ta kwestia była dla mnie lekcją, aby nie popadać w samozadowolenie w sprawach finansowych i nie ufać całkowicie innym” – podsumował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *