C Java w celu promowania turystyki, produktów MSME na 55. AEM

Semarang, Jateng (Antara) – Rząd Jawy Środkowej przygotowuje się do promowania potencjału turystycznego i produkcji przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MSME) na 55. spotkaniu ministrów gospodarki ASEAN (AEM) w dniach 17-22 sierpnia 2023 r.

„Oprócz przekazywania umiejętności turystycznych, musimy również zachęcać MMŚP, które sprawdziliśmy w handlu, spółdzielniach oraz małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP). Rząd centralny wydał również instrukcje dotyczące wprowadzania produktów halal” – powiedział wicegubernator. powiedział Taj Yasin Maimon z Jawy Środkowej.

Przemawiając we wtorek po ceremonii zabezpieczenia 55. spotkania AEM w biurze gubernatora w Semarang, powiedział, że rząd prowincji, policja Central Java (Polda) i inne zainteresowane strony poczyniły przygotowania w celu utrzymania bezpieczeństwa i sprawnego przebiegu wydarzenia. .

„Wspieramy tylko to, co należy zrobić, aby pobudzić rozwój gospodarczy w Jawie Środkowej, w tym w sektorze spożywczym” – dodał.

Maimon i sekretarz generalny Dyrekcji Międzynarodowych Negocjacji Handlowych w Ministerstwie Handlu Ari Satria towarzyszyli Głównemu Inspektorowi Policji Ahmadowi Lutfiemu podczas przeglądu gotowości personelu i sprzętu do spotkania.

Satria powiedziała, że ​​na spotkaniu AEM zostanie omówionych wiele kwestii, w tym rozwój gospodarki cyfrowej w ASEAN.

Odbędzie się również wystawa kilku wysokiej jakości produktów MSME z Jawy Środkowej.

„Odbędzie się wystawa produktów MSME Central Java. Minister Handlu zainauguruje również Dzień Sprzedaży Online ASEAN lub Dzień Sprzedaży Online Produktów ASEAN (w Gospodarce Cyfrowej)” – powiedział.

Powiązane wiadomości: ASEAN – Lotnisko Semarang przygotowuje się do 55. spotkania AEM
Powiązane wiadomości: Centralna Jawa policja rozmieszcza 781 pracowników w celu zabezpieczenia zgromadzenia AEM

Przetłumaczone przez: Asri Mayang Sari
Autor: Rahmat Nasushan
Copyright © ANTARA 2023

READ  13 marca 2023 Najnowsze informacje o upadku Silicon Valley Bank

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *