Były gubernator Papui Lucas Nambe został oskarżony o przyjęcie łapówek w wysokości 45 miliardów rupii

Tempo.co, Djakarta Nieaktywny gubernator Papui Mam na imię Łukasz Dwóch aktorów z sektora prywatnego jest oskarżonych o przyjmowanie łapówek o wartości 45,8 mld Rp, czyli około 3 mln USD, w związku z projektami infrastrukturalnymi w Papui.

„Taką gratyfikację otrzymał oskarżony, co jest sprzeczne z jego obowiązkami” – mówi prokurator z Komisji Antykorupcyjnej (KPK), który 19 czerwca odczytał akt oskarżenia w Sądzie Korupcyjnym w Dżakarcie.

Według prokuratorów pierwszym biznesmenem, który zaoferował korupcję, był Piton Enumbi, który jest właścicielem PT Melonesia Mulia Mulia i podobno jest także właścicielem PT Linge-Linge. P. T. Astrat Jaya i P.D. Melonesia Sakaja Timur. Enumbi jest oskarżony o zapłacenie papuaskiemu gubernatorowi łapówek w wysokości 10,4 mld rupii.

Prokuratorzy oskarżyli Lucasa Nombera o przyjmowanie łapówek od dyrektora PT Tabi Anugerah Pharmindo, Rijadono Laki. i PT Tabi Bangun Papua, i CV Walibu. KPK oskarżyła Lakkę o wręczenie urzędnikowi państwowemu łapówki w wysokości do 35,4 miliarda dolarów.

Prokurator wyjaśnił, że kiedy Lucas został wybrany na gubernatora Papui w regionalnych wyborach prezydenckich w 2013 r., Biden miał przekazywać pieniądze od Enumbi. Biden był byłym zespołem kampanii Lucasa w wyborach lokalnych. Po objęciu urzędu Lucas polecił ówczesnemu szefowi ds. Robót publicznych i mieszkaniowych w Papui, Michaelowi Kampuyi, aby przedstawił plan Bidenowi.

W międzyczasie w 2017 roku odkryto pieniądze pochodzące z łapówek płynące od Lakki, a Lucas Enembe miał nakazać swoim podwładnym przyznanie projektów budowlanych firmom należącym do Rijadono, które zostały zniszczone przez transakcje zwrotne.

Akt oskarżenia wykracza poza początkowe oskarżenie KPK o przekupstwo, kiedy Lucas Enembe został uznany za podejrzanego pod koniec 2022 roku. Początkowo KPK podejrzewała, że ​​Lucas otrzymał tylko 1 miliard rupii w łapówkach i 10 miliardów rupii w postaci stypendiów z różnych programów. W prowincji Papua.

ADE RIDWAN | M. Roseno Ag

Wybór nauczyciela: Ziemia KPK Lucas Enembe nabyła hotel o wartości 40 miliardów rupii

READ  Indonezja więzi kobietę, która modliła się przed jedzeniem wieprzowiny w TikTok wideo | Aktualności

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *