Burmistrzowie Nowego Jorku, DC Adams, Bowser wzywają bezdomnych do opuszczenia ulic, aby uniknąć strzelca

Burmistrzowie Nowego Jorku i Waszyngtonu wezwali bezdomną ludność swoich miast do szukania schronienia w niedzielę jako „zabójca z zimną krwią”, który zastrzelił co najmniej pięciu włóczęgów pozostał na wolności.

Samotny bandyta jest podejrzany o namierzenie śpiących bezdomnych mężczyzn w serii strzelanin w Waszyngtonie i Big Apple w tym miesiącu, w których do tej pory zginęło dwóch mężczyzn, a trzech innych zostało rannych.

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams i burmistrz DC Muriel Bowser powiedzieli, że współpracują z władzami federalnymi w celu zbadania zbrodni, zanim ponownie uderzy.

„Praca, aby usunąć tę osobę z naszych ulic, zanim zrani lub zamorduje inną osobę, jest pilna” – powiedzieli obaj w oświadczeniu wydanym tuż przed północą.

„Ponieważ nasze organy ścigania szybko współpracują z partnerami federalnymi w celu zlokalizowania podejrzanego, wzywamy również mieszkańców bez schronienia do szukania schronienia. Ponownie, bolesna i tragiczna jest świadomość, że oprócz wszystkich niebezpieczeństw, z jakimi borykają się mieszkańcy bez schronienia, mamy teraz na wolności zabójcę z zimną krwią, ale jesteśmy pewni, że wyciągniemy podejrzanego z ulicy i trafimy do policyjnego aresztu ”.

Burmistrz Waszyngtonu Muriel Bowser
Obrazy Getty

Bandyta jest podejrzany o trzy ataki na bezdomnych mężczyzn w Waszyngtonie między 3 a 9 marca, z których jeden umiera z powodu ran. Ten sam mężczyzna dotarł do soboty na północ na Manhattan, kiedy gliniarze powiedzieli, że zastrzelił dwóch bezdomnych mężczyzn w oddzielnych incydentach w Soho.

Przemawia burmistrz Eric Adams
Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams
Prasa Pacyfiku

Inny bezdomny został znaleziony martwy w śpiworze w Tribeca, ale władze nie potwierdziły, że jego śmierć była związana z seryjną strzelanką. Na miejscu zdarzenia nie znaleziono żadnych balistycznych, a przez ubranie mężczyzny nie było widocznych śladów wejścia, podają źródła.

Policja prowadzi śledztwo w sprawie zastrzelenia bezdomnej osoby w Nowym Jorku.
Policja i miejsce zastrzelenia bezdomnego na Murray St i Greenwich St w Tribeca na Manhattanie 13 marca.
William Miller
Nagranie z monitoringu podejrzanego, który zastrzelił trzy bezdomne osoby w Soho 12 marca 2022 r.
Nagranie z monitoringu podejrzanego, który 12 marca zastrzelił trzy bezdomne osoby w Soho.
NYPD

Nowojorska policja wydała nowe wytyczne dla patroli pośród przerażających incydentów, pokazała wewnętrzną notatkę. Wszystkim funkcjonariuszom polecono „aktywną współpracę z osobami pozornie bezdomnymi”, przeprowadzanie kontroli stanu zdrowia i oferowanie usług schronienia.

READ  Dow Jones Futures Fall Market odwraca Fed, obawy przed recesją; Co zrobić teraz

Gliniarze powinni również informować bezbronnych ludzi o brutalnych atakach i pokazać im poszukiwane plakaty podejrzanego bandyty, powiedział przewodnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *