BPBD wysyła 82 osoby do ewakuacji ofiar powodzi w Bandar Lamphan

Bandar Lampung, Lampung (Antara) – Agencja ds. łagodzenia skutków katastrof Bandar Lampung (BPBD) podała, że ​​wysłała 82 osoby do ratowania i ewakuacji mieszkańców miast, którzy od sobotniego wieczoru zostali zalani do głębokości 1,5 metra.

„Personel BPBD jest wyposażony w sprzęt ratowniczy i ewakuacyjny” – powiedział w sobotni wieczór Wagidi, pełniący obowiązki dyrektora Agencji Łagodzenia Katastrof Bandar Lampung.

Powiedział, że części kilku podokręgów Bandar Lampung zostały zalane przez ulewne deszcze w stolicy prowincji Lampung, które trwały od sobotniego popołudnia do czasu Isya (wieczornej modlitwy).

Dodał, że gdy poziom wód powodziowych osiągnął wysokość 1,5 metra, personel agencji łagodzenia skutków klęsk żywiołowych nadał priorytet ewakuacji mieszkańców podokręgów takich jak Ve Halim, Kedamayan i Rajabhasa.

Załoga ewakuowała poszkodowanych mieszkańców na pontonach – dodał.

ANTARA informowała wcześniej, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy, począwszy od grudnia 2023 r., w wielu częściach Indonezji miały miejsce gwałtowne powodzie.

Na przykład w prowincji Riau w dystrykcie Belawan doszło do 20-letniego cyklu poważnych powodzi, trwającego od grudnia 2023 r. do stycznia 2024 r.

Agencja ds. łagodzenia skutków katastrof w Riau (BPBD) podała, że ​​powodzie w Riau dotknęły 131 834 mieszkańców i zatopiły 32 303 domy w sześciu okręgach prowincji.

Agencja odnotowała, że ​​870 osób zostało przesiedlonych w dystrykcie Belawan, 572 w dystrykcie Rogan Hilir, 424 w dystrykcie Indragiri Hulu, 88 w mieście Tumai, 72 w dystrykcie Bengalis i 40 w dystrykcie Siak.

W drugim tygodniu lutego 2024 r. mieszkańcy podokręgów Karanganyar, Karangawen, Kebonakung, Wonosalam, Karangtenga, Gaja i Tempet w dystrykcie Temak na Jawie Środkowej również doświadczyli gwałtownych powodzi.

Rozlany brzeg rzeki Wulan został częściowo zalany, zatapiając co najmniej 4000 domów i blokując dostęp do głównej drogi łączącej dzielnice Demak i Kuduz.

Według szefa Narodowej Agencji Łagodzenia Katastrof (BNPB), generała broni Suhariando, brzegi rzeki Wulan zostały naprawione. Naprawy wykonano solidniej niż przed niedawnym włamaniem.

READ  Proces Alexa Murdocha: Prokuratorzy twierdzą, że wideo przesłane przez Paula Murdocha jest uważane za kluczową część sprawy

Powiązane wiadomości: Naprawa nasypów, Technologia meteorologiczna zarządzania powodziami w Temak Klucz: BNPB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *