BPBA wydaje ostrzeżenie o powodzi i osuwiskach w Acehu

Banda Aceh, Aceh (Antara) – Agencja ds. łagodzenia skutków katastrof w Aceh (BBPA) ostrzegła, że ​​w porze deszczowej w niektórych częściach prowincji mogą wystąpić poważne powodzie i osunięcia ziemi.

Dlatego wszystkie odpowiednie strony w całej prowincji Aceh powinny zintensyfikować gotowość na wypadek klęsk żywiołowych i reagowanie na nie, powiedział w środę w mieście Banda Aceh Fazli, szef działu zarządzania katastrofami BPBA.

„W ramach działań łagodzących rozpowszechniamy wszelkie informacje na temat mapowania ryzyka klęsk żywiołowych, które otrzymujemy od Agencji Meteorologicznej, Klimatycznej i Geofizycznej (BMKG), odpowiednim agencjom” – dodał.

Na podstawie dokumentów naukowych BPBA zidentyfikowało 14 katastrof, które w ostatnich latach często nawiedzały zachodnią prowincję Indonezji.

Należą do nich trzęsienia ziemi, pożary, powodzie, osunięcia ziemi i ekstremalne warunki pogodowe – dodał.

BMKG przewiduje, że do końca października 2023 r. w 10 procentach kraju wystąpi monsun.

We wtorek agencja prognozowała w regionach „lekkie lub umiarkowane opady deszczu”, W tym większość Acehu, Sumatry Północnej, Riau, Sumatry Zachodniej i Bengulu.

BMKG twierdzi, że w zachodnim Kalimantanie, Północnym Kalimantanie, środkowym Sulawesi, Maluku, Zachodniej Papui i niektórych częściach Papui pora deszczowa również rozpocznie się pod koniec października.

pomiędzy Z raportu wynika, że ​​Aceh wielokrotnie doświadczał poważnych powodzi spowodowanych ulewnymi deszczami.

Na przykład na początku listopada 2022 r. powodzie zalały część dystryktu Aceh Tamiang i 12 podokręgów w południowo-wschodnim dystrykcie Aceh.

Powodzie w dystrykcie Tamiang wysiedliły 23 380 mieszkańców. Ci, którzy poważnie ucierpieli w wyniku powodzi, przenieśli się na wyżej położone tereny.

Według BPBA w kilku częściach powiatu poziom powodzi osiągnął wysokość 1,5 metra.

Gwałtowne powodzie, które 1 listopada nawiedziły południowo-wschodni dystrykt Aceh, spowodowały wylanie rzek Kali Alas, Lau Kinga i Muara Baru z powodu ulewnych opadów.

Brzegi rzek w sześciu podokręgach Babussalam, Babul Rahma, Pampel, Lao Alas, Lao Sikala-Kala i Darul Hasana w południowo-wschodnim Acehu wylały. Uszkodził także część mostu łączącego podokręgi Darul Hasana i Badar.

READ  Ekspert wyjaśnia, dlaczego przejęcie na zimno działa

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: TYSIĄCE OSÓB PDT WCIĄŻ CHRONI SIĘ: BPBD
Powiązane wiadomości: Północny Aceh: 2139 mieszkańców dotkniętych powodzią nadal przebywa w schroniskach
Powiązane wiadomości: BNPB potwierdza dwie ofiary śmiertelne w wyniku powodzi w dystrykcie Bireuen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *