BMKG wydaje ostrzeżenie pogodowe dla Bali

Denpasar, Bali (ANTARA) – Agencja Meteorologiczna, Klimatyczna i Geofizyczna (BMKG) miasta Denpasar wydała wczesne ostrzeżenie o możliwych ekstremalnych zjawiskach pogodowych w wielu częściach wyspy Bali w Indonezji w dniach od soboty 6 do 8 kwietnia 2024 r.

W sobotę w dzielnicach takich jak Karangasem, Klungung, Tabanan i Padung wystąpią ulewne deszcze, silny wiatr i błyskawice, powiedział Kahyo Nugroho, szef biura BMKG-Zone III w Denpasar.

„Mieszkańcy wrażliwych hrabstw powinni zachować czujność” – powiedział, dodając, że wszelkie burze będą krótkotrwałe.

Tymczasem trudne warunki pogodowe prognozowane są na niedzielę (7 kwietnia) i poniedziałek (8 kwietnia) w Patung, Denpasar, Klungung, Gianyar, Tabanan, Bangli, Puleleng i Karangasem.

W dniach 7-8 kwietnia mieszkańcy południowego Bali mogą doświadczyć silnych wiatrów. Ekstremalne warunki pogodowe mogą powodować powalone drzewa, powodzie i osunięcia ziemi.

Agencja poradziła operatorom statków, rybakom i entuzjastom turystyki morskiej na Bali, aby uważali na ekstremalne warunki pogodowe, ponieważ na południowym wybrzeżu wyspy wysokość fal może wzrosnąć do dwóch metrów lub więcej – dodał.

Wcześniej w czwartek (4 kwietnia) biuro BMKG na Bali odkryło nasiona cyklonu tropikalnego 96S wokół Morza Martwego w prowincji East Nusa Tenggara.

Agencja stwierdziła, że ​​w nadchodzących dniach nasiona cyklonu tropikalnego będą stopniowo się wzmacniać.

W rezultacie wokół prowincji Jawa Wschodnia, Bali, Zachodnia Nusa Tenggara i Wschodnia Nusa Tenggara mogą wystąpić umiarkowane lub ulewne opady deszczu i silny wiatr – podało BMKG.

Powiązane wiadomości: Turyści ostrzegani przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi: urzędnik ds. turystyki na Bali

Tłumacz: Deva KSW, Rahmat Nasushan
Autor: Payu Prasetyo
Prawa autorskie © ANTARA 2024

READ  Senny kurort przy plaży na wschodnim Bali oferuje turystom szansę na prawdziwy relaks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *