BKKBN promuje planowanie rodziny, zapobieganie karłowatości na terenach przygranicznych

Sarawak, Malezja (Antara) – Krajowa Agencja ds. Ludności i Planowania Rodziny (BKKBN) przeprowadziła publiczną działalność edukacyjną w celu promowania programów planowania rodziny i antykoncepcji na obszarze przygranicznym Indonezji z Malezją.

Prezes BKKBN, Hasto Wartoyo, spotkał się w sobotę z Indonezyjczykami pracującymi na malezyjskich plantacjach palmy olejowej i kauczuku w Simunjan, Ladang Ladang i Sarawak, aby poinformować ich o programie agencji dotyczącym rozwoju rodziny, populacji i planowania rodziny (Bangka Kencana) oraz redukcji karier. próbowanie.

„Joko Widodo (Jokowi) polecił nam udać się na granicę Indonezji i sprawdzić, czy ludzie tutaj są bezpieczni” – powiedział.

Rząd chce zapewnić mieszkańcom obszarów przygranicznych dostęp do usług w zakresie zdrowia reprodukcyjnego i innych podstawowych usług zdrowotnych – dodał.

Podczas operacji położne zatrudnione w Sambas w zachodnim Kalimantanie przeprowadziły sterylizację 100 indonezyjskich pracowników.

Vardoyo powiedziała, że ​​antykoncepcja jest niezbędna do regulacji odstępów między porodami, co jest ważnym czynnikiem zapobiegawczym.

„Nie pozwólcie, aby nasz naród pozostał słabo rozwinięty. Kobiety nie powinny mieć możliwości osiągnięcia optymalnego rozwoju dla swoich dzieci” – dodał.

Watan, imigrant z Makassar w Południowym Sulawesi, z radością przyjął działalność w zakresie poradnictwa zdrowotnego prowadzoną przez BKKBN w Ladang Ladang.

Wattie stwierdziła, że ​​jest szczęśliwa, mogąc dowiedzieć się więcej na temat zdrowia reprodukcyjnego.

„Alhamdulillah (dzięki Bogu) mam trójkę dzieci, ale między nimi jest więcej niż pięć lat różnicy i żadne nie jest karłowate” – dodał.

Tymczasem dyrektor zarządzający Tradewinds Jamali podziękował Konsulatowi Generalnemu Indonezji w Kuching (KJRI) i PKKPN za prowadzenie działań w zakresie edukacji zdrowotnej, których celem jest zapobieganie i promowanie planowania rodziny w Ladang Ladang.

Indonezyjski konsul generalny w Kuching Sikit Widjaksono wyraził nadzieję, że BKKBN podejmie podobne działania wobec indonezyjskich pracowników w innych częściach Malezji.

„Mamy nadzieję kontynuować ten program na rzecz indonezyjskich pracowników migrujących w innych częściach Malezji” – powiedział.

READ  Delegaci biorący udział w Forum Niebieskiej Gospodarki ASEAN przybywają do Belitung

Powiązane wiadomości: BKKBN świętuje Dzień Niepodległości z pasją eliminowania niedorozwoju
Powiązane wiadomości: Krajowe inicjatywy dotyczące kontroli urodzeń są już w toku: BKKBN

Przetłumaczone przez: Astrid H, Kenzu
Autor: Rahmat Nasushan
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *