Birken i Sesang zapewnili Kenii podwójne zwycięstwo podczas maratonu w Dżakarcie

JAKARTA (ANTARA) – Sheila Jepkoskei Sesang zwyciężyła w biegu kobiet, a Geoffrey Kibrotich Birgan wygrał w niedzielę biegi mężczyzn dla kenijskich biegaczy podczas Międzynarodowego Maratonu w Dżakarcie (JAKIM) 2024.

Drugie miejsce w wyścigu mężczyzn zajął Kiprop Donui, a trzecie miejsce podzielili Joseph Mwangi Ngare, Kenneth Kiprop Kipkemoi i Yimar Ali z Bililine. Wszyscy najlepsi biegacze płci męskiej pochodzą z Kenii, z wyjątkiem Alego, który pochodzi z Etiopii.

Tymczasem w maratonie kobiet pierwsze miejsce zajęła zwyciężczyni konkursu Sesang, drugie miejsce zajęła Karin Sepdok Muvedich, a trzecie Shaulin Chepkirui Koch. Wszyscy pochodzą z Kenii.

W biegu JAKIM 2024, zorganizowanym z okazji 497. rocznicy Dżakarty, wzięło udział 232 biegaczy, powiedział Raman Armando, sekretarz korporacyjny państwowego banku BTN, który był sponsorem wydarzenia.

„W sumie w zawodach wzięło udział 232 biegaczy z 30 różnych krajów z całego świata” – powiedział.

Biegacze z Kenii i Japonii zdominowali biegaczy z zagranicy, zdobywając odpowiednio 56 i 48 punktów.

Mecz rozpoczął się o 4:00 czasu lokalnego od północno-zachodniego skrzyżowania Pomnika Narodowego (Monas), a zakończył na stadionie głównym Senayan w Kelora Bung Karno (GBK).

JAKIM 2024 rozgrywany był w trzech kategoriach: pełny maraton (42 km), półmaraton (21 km) i bieg na 10 km.

Tymczasem prezes banku, BTN Nixon LB Nabitubulu, powiedział, że jest bardzo wdzięczny za pomyślną organizację Międzynarodowego Maratonu w Dżakarcie w 2024 r. i zostanie głównym sponsorem wyścigu.

2024 JAKIM został zorganizowany, aby promować Dżakartę jako kierunek turystyki sportowej i wyraził nadzieję, że przyszłe edycje programu przyciągną więcej biegaczy.

„Chcemy osiągnąć (JAKIM) równy status Maratonu Londyńskiego i Maratonu Nowojorskiego łącznie, w którym bierze udział ponad 50 000 uczestników” – zauważył Nabitubulu.

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Ponad tysiąc pracowników chroni Międzynarodowy Maraton w Dżakarcie 2024
Powiązane wiadomości: Międzynarodowy maraton w Dżakarcie: MRT wydłuża godziny pracy transportu publicznego

READ  Syn Senatu O'Connor zmarł 17 zaginionych | Senat O'Connor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *