Biden planuje otworzyć więcej gruntów publicznych na wiercenia

„Zbyt długo federalne programy leasingu ropy i gazu stawiały priorytetowo potrzeby przemysłu wydobywczego nad społecznościami lokalnymi, środowiskiem naturalnym, wpływem na nasze powietrze i wodę, potrzebami narodów plemiennych, a ponadto innymi zastosowaniami naszego wspólnego ziemie publiczne ”- powiedział sekretarz spraw wewnętrznych Deb Haaland. „Dzisiaj zaczynamy resetować, jak i co uważamy za najwyższe i najlepsze wykorzystanie zasobów Amerykanów z korzyścią dla wszystkich obecnych i przyszłych pokoleń”.

Nowa sprzedaż dzierżawy to drugi ważny krok, jaki podjęła administracja Biden w celu udostępnienia gruntów i wód publicznych pod odwierty. Pod koniec ubiegłego roku Departament Spraw Wewnętrznych zaoferował do 80 milionów akrów w Zatoce Meksykańskiej dzierżawy wiertnic, co jest największą sprzedażą od 2017 roku. administracja była prawnie zobowiązana do przeprowadzenia tej sprzedaży dzierżawy po tym, jak republikańscy prokuratorzy generalni z 13 stanów z powodzeniem unieważnili zawieszenie sprzedaży, które pan Biden próbował się narzucić. Aktywiści ekologiczni skrytykowali administrację, twierdząc, że sprzedaż dzierżawy stanowi odstępstwo od pana. Agendę Bidena dotyczącą zmian klimatycznych, która jest już w martwym punkcie.

„Twierdzenie administracji Bidena, że ​​musi wstrzymać sprzedaż dzierżawy, jest czystą fikcją i lekkomyślną porażką przywództwa klimatycznego” – powiedział Randi Spivak, dyrektor terenów publicznych Centrum Różnorodności Biologicznej. „To tak, jakby ignorowali horror burz, powodzi i wielkich susz i akceptowali katastrofy klimatyczne jako zwykły biznes”.

Ale jest to część ostatniej serii kroków, które pan Biden podjął próbę złagodzenia niepokoju wyborców z powodu rosnących cen benzyny. W tym miesiącu ogłosił największe w historii uwolnienie ropy z krajowych rezerw strategicznych ropy naftowej, osiągnął porozumienie w sprawie zwiększenia eksportu gazu ziemnego do Europy i wezwał Kongres do uchwalenia przepisów zobowiązujących firmy naftowe do odwiertów na ich dzierżawach.

Te posunięcia spotkały się z chłodną reakcją przemysłu naftowego.

„To mieszane przesłanie i dziwnie niespójne” — powiedział Jeff Eshelman, dyrektor operacyjny organizacji branżowej Independent Petroleum Association of America. „Ta administracja błagała o więcej ropy z obcych krajów, obwinia amerykańskich producentów energii za żmudne ustalanie cen i dzierżawę. Teraz, w późnym ogłoszeniu świątecznym, pod presją, ogłasza sprzedaż dzierżawy z dużymi podwyżkami tantiem, które zwiększą niepewność w planach wiertniczych na lata ”.

READ  Policja przygotowuje działania w celu utrzymania bezpieczeństwa publicznego w wyborach 2024 r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *