Biblioteki znajdują się w 33 902 wioskach: Rząd

JAKARTA (ANTARA) – Według Ministerstwa Rozwoju Wsi, Obszarów W niekorzystnej sytuacji i Relokacji z 75 265 wiosek w kraju 33 902, czyli 45,04 procent, posiada biblioteki lub czytelnie.

Spośród 33 902 wiosek 30 177 już poprawiło sytuację dzięki bibliotekom i czytelniom, powiedział Sugito, dyrektor generalny ds. wsi i rozwoju obszarów wiejskich w ministerstwie.

„Wiedza społeczności może mieć wpływ na pobudzanie różnych zdolności gospodarczych i ochronę środowiska na wsiach” – powiedział podczas środowego przesłuchania przed Komisją X Izby Reprezentantów (DPR).

Sugito wyjaśnił, że edukacja jest ważną inwestycją w przyszłość kraju, ponieważ pomoże w tworzeniu wysokiej jakości i konkurencyjnych zasobów ludzkich.

Dlatego Ministerstwo ma również obowiązek zwiększać poziom umiejętności czytania i pisania wśród społeczności, ponieważ będzie to miało wpływ na status ekonomiczny, dobrobyt i zrównoważenie środowiskowe na poziomie wsi.

Powiązane wiadomości: Biblioteki pełnią rolę centrów wymiany wiedzy: Perbusnas

„Władze wiejskie (muszą) wspólnie zapewnić dostępność i dostęp do wysokiej jakości usług edukacyjnych dla mieszkańców wsi, a także łatwy dostęp do usług edukacyjnych dla wsi” – dodał.

Wysiłki Ministerstwa mające na celu rozwój wysokiej jakości zasobów ludzkich obejmują zapewnienie dzieciom na wsiach łatwego dostępu do wczesnej edukacji/przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z akredytacją co najmniej „B”.

Ponadto dostęp dzieci na wsi do pesantran (islamskich szkół z internatem) osiągnął 100 procent, a wskaźnik alfabetyzacji łacińskiej i niełacińskiej wśród osób powyżej 15 roku życia osiągnął 100 procent.

„Zapewniamy, że średni czas nauki w populacji powyżej 20. roku życia wynosi 12 lat” – zauważył.

Powiązane wiadomości: Wzmacnianie pozycji wsi poprzez rozwój umiejętności czytania i pisania

Powiązane wiadomości: Indonezja nadal potrzebuje 439 680 bibliotekarzy: szef bibliotekarzy Perbusnas

Przetłumaczone przez: Astrid Faitlatul, Raga Adji
Redaktor: Uni Arisanti Sinaga
Prawa autorskie © ANTARA 2023

READ  Wszystko od Apple w marcu 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *