Basanas rozdają pomoc żywnościową o wartości 2 miliardów rupii w Strefie Gazy podczas Ramadanu

JAKARTA (ANTARA) – Indonezyjska Krajowa Agencja Jałmużny (Baznas) wraz z palestyńską organizacją Althouri Women's Centre (AWC) rozprowadza pomoc w postaci żywności i wody o wartości 2 miliardów rupii (126 000 USD) Palestyńczykom w Rafah w Gazie podczas Ramadanu. miesiąc.

W oświadczeniu otrzymanym w sobotę ze swojego biura przewodniczący Basnas Noor Ahmad wyraził ulgę i wdzięczność za dystrybucję gotowych do spożycia posiłków.

„Chwała niech będzie Bogu, pomoc w postaci żywności i wody zapewniona przez Pasnaz trafi do rąk mieszkańców Rafah w Gazie. Pomoc ta pomoże miejscowym muzułmanom podczas tegorocznego miesiąca postu Ramadan” – zauważył.

Ahmad pochwalił AWC za ułatwienie dostarczania żywności i wody wysiedlonej ludności palestyńskiej w mieście Rafah.

Później pochwalił darczyńców za przeznaczenie swojego majątku na pomoc Palestyńczykom oblężonym przez izraelskie siły okupacyjne.

„Chcemy podziękować darczyńcom, którzy przeznaczyli swój majątek, aby pomóc Palestyńczykom w potrzebie” – powiedział.

Podkreślił następnie, że Agencja Jałmużny rozprowadza pomoc zebraną od Indonezyjczyków, dbając jednocześnie o zgodność z obowiązującymi przepisami i prawem islamskim oraz bezpieczeństwo Indonezji.

„Ten akt humanitarny jest zgodny z misją Basny, która polega na dotarciu do mas i wywarciu pozytywnego wpływu na ich życie” – dodał.

Urzędnik miał także nadzieję, że wszystkie strony zaangażowane w dystrybucję pomocy otrzymają błogosławieństwa Wszechmogącego.

„Niech Bóg Wszechmogący błogosławi darczyńców i wszystkie strony zaangażowane w zapewnienie sprawnego przekazania pomocy wraz z należnymi im nagrodami” – zauważył.

Powiązane wiadomości: Basnas i KBRI Kair koordynują działania wspierające kuchnię publiczną w Rafah
Powiązane wiadomości: Basnas nadal przyjmuje datki na rzecz Palestyńczyków w Gazie
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Basnas pakuje pomoc humanitarną dla Palestyńczyków w egipskim magazynie

Przetłumaczone przez: Sean F, Tegar Noorbitra
Redaktor: Aziz Kurmala
Prawa autorskie © ANTARA 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *