Bank Światowy docenia wdrożenie P3PD

Tempo.co, DjakartaBank Światowy pochwala Plan wzmocnienia zarządzania i rozwoju wsi (P3PD) do 2023 r., co uznaje się za poprawę w porównaniu z rokiem poprzednim.

Liderka grupy zadaniowej P3PD Banku Światowego Jessica Ludwig powiedziała to podczas spotkania grupy wsparcia interesariuszy projektu P3PD w hotelu Novotel Manga Tua w Dżakarcie w celu omówienia oceny działania i notatek interpretacyjnych dla komponentów 1, 2 i 3. , poniedziałek, 10 października 2023 r.

Według Jessiki, w porównaniu do wyników z roku poprzedniego, w 2023 r. P3PD radzi sobie dobrze, a absorpcja budżetu jest wysoka.

„Dzięki zaangażowaniu rządu Indonezji w P3PD odbyliśmy spotkanie, absorpcja budżetu w 2023 r. znacznie wzrosła, przeprowadzono wiele działań, co jest niezwykłe w porównaniu z rokiem poprzednim” – stwierdziła Jessica.

Jessica twierdzi, że choć wszystko idzie dobrze, nadal jest wiele do zrobienia.

„W P3PD nadal brakuje pewnych rzeczy i są odniesienia do kwestii kluczowego wskaźnika wydajności (KPI), a ponadto istnieje wiele wskaźników, których tak naprawdę nie można zmierzyć, a ponadto występuje opóźnienie w realizacji programu” – – powiedziała Jessika.

Tymczasem sekretarz Centralnej Jednostki Zarządzania Projektami (CPMU) P3PD, będący jednocześnie dyrektorem placówki MSW LKAD, PKK i Posyandu, wyjaśnił, że P3PD 2023 przebiegło pomyślnie dzięki wsparciu różnych stron.

Uważa, że ​​wdrożenie P3PD do 2023 r. przebiegnie zgodnie z harmonogramem.

Podczas spotkania Chaerul wspomniał także o kilku ważnych punktach dotyczących wdrożenia P3PD w przyszłości.

„Wśród nich jest natychmiastowe przyspieszenie absorpcji budżetu i ocena realizacji szkoleń stacjonarnych w 2023 r.” – powiedział Sarul.

„Przygotowanie do szkoleń bezpośrednich w 2024 r., przygotowanie LMS na 2024 r. i administracja LMS w regionach. Przygotowanie syscutów, przeprojektowanie i restrukturyzacja ProDeskele oraz realizacja osiągniętych wskaźników KPI” – powiedział Chaerul.

Czas informacyjny

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *