Banga Belitung ostrzega przed ponownym wystąpieniem pożaru lasu: BPBD

Bangalpinong, Banga Belitung (Antara) – Agencja Łagodzenia Katastrof Wysp Banga Belitung (PPPD) powiedziała w niedzielę, że pozostaje wyczulona na możliwość ponownego wystąpienia pożarów lasów w dystrykcie Banga Parat w porze suchej.

Pomimo zdolności BPBD do radzenia sobie z pożarami w Banga Baram, musi zachować czujność, ponieważ w dystrykcie obserwuje się praktyki rolnictwa polegającego na cięciu i spalaniu, powiedział szef agencji Micron Antarikasa.

Powiedział, że wspólny zespół pracowników BPBD i władz dystryktu/miasta podjął środki zapobiegawcze, rozpoczynając kampanie uświadamiające, aby miejscowa ludność zrozumiała niebezpieczeństwa związane z rolnictwem.

Powiedział, że oprócz kampanii uświadamiających, BPBD utworzyło również grupę zadaniową ds. pożarów lasów, dodając, że praktyki cięcia i wypalania w celu przygotowania pól do sadzenia mogą wywołać niekontrolowane pożary lasów.

W związku z tym wzywa lokalnych mieszkańców, zwłaszcza rolników, do zaprzestania uprawiania rolnictwa polegającego na cięciu i spalaniu z powodu ogromnych ofiar ludzkich, jakie mogą powodować pożary lasów.

„Zidentyfikowano kilka gorących punktów. Dlatego mamy nadzieję, że miejscowa ludność nie zastosuje rolnictwa polegającego na cięciu i spalaniu, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu kolejnych pożarów gruntów i lasów” – powiedział.

Po tym, jak Narodowa Agencja Łagodzenia Klęsk Żywiołowych (BNPB) i Agencja Meteorologii, Klimatologii i Geofizyki (BMKG) opublikowały prognozy suszy w wyniku ciepłej pogody El-Nino w czerwcu, agencja wzmocniła swoje wysiłki w zakresie zapobiegania pożarom lasów. .

„W ostatnim tygodniu w dystrykcie Banga Bharat doszło do kilku pożarów, ale można je natychmiast ugasić. Dotknięte obszary rolne mają nie więcej niż pięć hektarów” – powiedział.

ANTARA wcześniej informowała, że ​​wiele części Indonezji doświadczyło powtarzających się pożarów w wyniku praktyk rolniczych polegających na cięciu i spalaniu.

Dym z pożarów lądowych i leśnych stanowi problem dla krajów sąsiednich, ponieważ stanowi zagrożenie dla zdrowia publicznego i operacji lotniczych.

Na przykład w 2019 roku pożary lasów zniszczyły prawie 16 000 kilometrów kwadratowych ziemi, głównie na wyspach Sumatra i Kalimantan.

READ  Nakaz aresztowania został wydany dla przyjaciela kobiety z Karoliny Północnej, która była na wakacjach w Meksyku

W 2015 roku pożary strawiły ponad 26 000 kilometrów lądu, powodując jeden z najgorszych epizodów mgły w historii kraju.

Powiązane wiadomości: Centralny Kalimantan podejmuje proaktywne działania przeciwko pożarom lasów

Powiązane wiadomości: Satelity identyfikują 23 ogniska pożarów lasów na północnej Sumatrze

Przetłumaczone przez: Aprionis Rahmat Nasushan
Redaktor: Thea Mudiyasari
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *