Bali potrzebuje więcej zasobów wczesnego wykrywania trzęsień ziemi i tsunami, aby chronić turystów

Udostępnij artykuł

Jako mała prowincja wyspiarska Bali jest narażona na klęski żywiołowe. Na Wyspie Bogów niezwykle ważne jest zarządzanie klęskami żywiołowymi, na których znajdują się nie jeden, ale dwa aktywne wulkany i które nieustannie są zakłócane przez aktywność sejsmiczną.

Trzęsienie Ziemi Znak Ostrzegawczy Tsunami Bali

W rozmowie z dziennikarzami dyrektor wykonawczy Regionalnej Agencji Zarządzania Katastrofami (BPBD), Nan Rendin, wezwał władze do zapewnienia większego wsparcia finansowego i zasobów na rzecz zarządzania klęskami żywiołowymi na wyspie.

Rentin mówi, że społeczności wokół góry Agung potrzebują więcej systemów gotowości, a wokół wybrzeża wyspy należy założyć znaczną liczbę obozów i systemów ostrzegania przed tsunami.

Rentin powiedział: „Musimy ulepszyć system wczesnego ostrzegania, który już mamy. Powierzchnia Bali to 0,26% powierzchni Indonezji. Idealnie byłoby zainstalować 41 punktów sygnalizacji tsunami. Przyznaje, że jak dotąd na Bali jest tylko dziewięć syrenich punktów.

@frankyajusmekeplug

Seminyak Schronisko Tsunami…

♬ Rindik Pali Salak Sugar Dangdut – Generał Chituri

on dodał, „Mamy teraz tylko dziewięć, więc dążymy do spełnienia standardu”. Istniejące punkty sygnalizacji tsunami znajdują się w Sanur, Tanjung Pinoa, Nusa Dua, Kuta, Tabanan i Seririd.

Oznacza to, że w najważniejszych miejscach turystycznych na Bali, takich jak Canggu, Seminyak, Legian i Uluwatu, nie ma systemów wczesnego ostrzegania ani syren. Podczas gdy głos syreny od Gutty z pewnością się rozchodzi, prośba Rentin o dodatkowe wsparcie jest kluczowa.

Rentin potwierdził, że Regionalna Agencja Zarządzania Katastrofami współpracowała z agencjami ratunkowymi w regencjach i wioskach w celu sfinalizowania cyfrowego systemu informacji o katastrofach, który obejmuje systemy wczesnego ostrzegania zarówno o tsunami, jak i aktywnym wulkanie na wyspie, Mount Agung.

5 najlepszych planów ubezpieczenia podróżnego na rok 2023 Już od 10 USD tygodniowo

@aljazeeraangielski 5 rzeczy do zrobienia, jeśli #trzęsienie ziemi napadający #trzęsienie ziemi #Katastrofa #Wskazówki bezpieczeństwa #Indyk #Syria #wiadomość ♬ Oryginalny dźwięk – Al Jazeera angielski

Jeśli chodzi o systemy wczesnego ostrzegania dla Mount Agung, Rentin powiedział: „Mamy tylko osiem punktów wczesnego ostrzegania o erupcji Mount Abi Agung; Oczywiście to wciąż za mało”.

Jednym z powodów, dla których gubernator Koster niedawno zakazał wszelkiej turystyki pieszej w górach Bali, jest duchowe przekonanie, że jeśli ziemia nie będzie szanowana, duchy będą ostrzegać wyspę poprzez klęski żywiołowe, takie jak erupcje wulkanów i trzęsienia ziemi. Albo tsunami.

Według Rentin, wsparcie dla rozwoju większej liczby systemów wczesnego ostrzegania i lepszej gotowości do zarządzania katastrofami na Bali musi pochodzić z różnych źródeł.

Powiedział, że rząd centralny, Narodowy Instytut Meteorologiczny i Klimatyczny oraz Ministerstwo Robót Publicznych wzywają do skoordynowanego podejścia do wdrożenia systemów wczesnego ostrzegania na Bali.

@eles.gdzie Góry na Bali🇮🇩 Góra Agung to najwyższy szczyt na Bali, 3031m, a ostatnia erupcja miała miejsce 13 czerwca 2019 r.🌋 #Poli #Indonezja #Podróż #Wulkan #zachód słońca #uroda #Zabawa #Góra #wyświetlenia #wizja #Słońce #Lato #montowanie #Koncha ♬ Oryginalny dźwięk – eles.where

Rentin bada możliwość rozważenia wspierania dużych firm na Bali w zakresie gotowości do zarządzania katastrofami poprzez programy społecznej odpowiedzialności biznesu.

Telefony Rentina nadchodzą kilka dni po tym, jak indonezyjski minister turystyki i gospodarki kreatywnej oficjalnie podpisał porozumienie z Organizacją Narodów Zjednoczonych w celu zapewnienia bezpieczeństwa publicznego na Bali podczas klęsk żywiołowych.

trzęsienie ziemi-wyjście-logowanie-poly

Dokument przedstawia zobowiązanie do zagwarantowania bezpieczeństwa turystom w Indonezji zgodnie ze standardami wyznaczonymi przez Światową Organizację Turystyki ONZ.

Minister Uno powiedział dziennikarzom podczas podpisywania umowy w Kambodży w zeszły weekend, że umowa pomoże zapewnić bezpieczeństwo turystom oraz chronić kulturę i tradycje w Indonezji.

Minister Uno powiedział:[these] Zasady są wzajemne. Więc oprócz uzyskania bezpieczeństwa, [tourist] Należy przestrzegać umowy dotyczącej poszanowania lokalnych zwyczajów, kultury i mądrości.

Turyści-Seminyak-Beach-in-Bali

Dodał: „Niniejsze oświadczenie o zgodności jest naszym wspólnym zobowiązaniem do zapewnienia bezpieczeństwa turystom oraz do zapewnienia integralności naszych zwyczajów i tradycji.

Międzynarodowy Kodeks Bezpieczeństwa Turystycznego został opracowany przez Światową Organizację Turystyki ONZ.

„Ma na celu pomóc wszystkim zainteresowanym stronom z branży turystycznej z sektora publicznego i prywatnego w poprawie i harmonizacji standardów ochrony konsumentów z praktycznymi wskazówkami, jak pomóc turystom dotkniętym sytuacjami kryzysowymi, w tym między innymi nagłymi sytuacjami zdrowotnymi. Przejrzyste i wydajne ramy”.

Dreamland-Beach-in-Bali-zajęty-z-turystami

Indonezyjska Rada Turystyki opublikowała niedawno tabelę zawierającą najlepsze wskazówki dla turystów, jak być „sprytnym” podczas podróży na Bali. Przeczytaj o tym tutaj.

READ  Kontrakty terminowe Dow Jones czekają na uznaniowy raport Fed o inflacji; Tesla spóźnił się z obietnicą Elona Muska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *