Bali Lovers Feel Island nie jest już tanim kierunkiem podróży

Udostępnij artykuł

Miłośnicy Bali nie mogą się doczekać podwyżek cen na całej wyspie.

Bali od dziesięcioleci jest uważane za jeden z najtańszych kierunków podróży na świecie, ale wydaje się, że to się szybko zmienia.

Bar White Rock w Jimbaran Bali.jpg

W poście udostępnionym w grupie Bali Bogans na Facebooku, stronie poświęconej miłośnikom Bali z Australii, podróżnik podzielił się swoimi wrażeniami z płacenia rachunku dzień później. Klub dzienny Rock Bar w Jimbaran.

Australijska turystka udostępniła zdjęcie swojego rachunku, aby ostrzec innych podróżnych, aby zadbali o budżet na nadchodzące wycieczki.

Post wywołał debatę na temat tego, czy Bali jest tak tanim kierunkiem, jak sądzą podróżni.

Z paragonu wynika, że ​​za dwie butelki wody o pojemności 380 ml turysta został obciążony kwotą 240 000 IDR (15 USD).

Dla perspektywy 1,5-litrowa butelka wody w Indomaret lub Alfamart, a nawet na poboczu drogi może kosztować ponad 30 000 IDR.

Podobnie paragon kosztuje 120 000 IDR za dwie małe butelki piwa pintong, zwykle 30 000 IDR w sklepach i 50 000 IDR w kawiarni. Ceny te zawierają dodatkową opłatę za obsługę w wysokości 10% i brutto.

Podsumowując, ceny widoczne na paragonie w Rock Bar są porównywalne z cenami pobieranymi w podobnych klubach plażowych, kurortach i restauracjach na południu Bali.

Dyskusja w sekcji komentarzy była sprawiedliwym fragmentem. Około połowa wyraziła oburzenie z powodu szalenie zawyżonych cen, podczas gdy inni postrzegali to jako nieodłączny element odwiedzania ruchliwych miejsc w celach turystycznych.

Turyści, którzy często odwiedzają Bali, komentują, że niektóre większe kluby plażowe, bary, restauracje i kawiarnie stały się „pułapkami turystycznymi”, w przypadku których pobierane są od gości wyższe ceny.

Dla wielu australijskich turystów Bali od dawna jest dostępnym i niedrogim kierunkiem wakacyjnym. Wydaje się jednak, że to się zmienia, a przynajmniej jest trudniejsze do osiągnięcia.

READ  Lampung popiera obowiązkowy program gimnastyki

Nadal można spędzić niedrogie wakacje na Bali, wystarczy trochę szaleństwa i wydatków.

Rosnące ceny wakacji na Bali, od rosnących kosztów zakwaterowania po rosnące koszty wyżywienia, skłaniają turystów do szukania gdzie indziej. W 2023 r. Japonia stała się najpopularniejszym kierunkiem podróży australijskich turystów, pokonując Bali jako najbardziej poszukiwany kierunek podróży.

Co zaskakujące, może nie jest to najbardziej zagmatwana Indonezja.

Przywódcy na Bali i wyżsi urzędnicy rządu Indonezji pracują nad promowaniem wysokiej klasy turystyki wśród turystów wydających duże pieniądze.

W 2023 r. niestosowne zachowanie turystów trafiało na pierwsze strony gazet niemal co tydzień, a przywódcy uznali wiele z tych osób za turystów niskiej jakości, którzy pogarszali ich doświadczenia z podróży.

Zbliżenie: wiaderko-piwa pintang w poliamidzieZbliżenie: wiaderko-piwa pintang w poliamidzie

W związku z tym 14 lutego zostanie wprowadzony nowy podatek turystyczny. Nowa obowiązkowa opłata w wysokości 150,00 IDR na osobę ma pomóc rządowi w finansowaniu ochrony i konserwacji balijskiej kultury i krajobrazów.

Jednak dla wielu turystów jest to kolejna podwyżka kosztów wakacji na wyspie.

Wprowadzono podatek turystyczny, ponieważ często zagraniczni goście odwiedzający Bali nadal muszą płacić za 30-dniową wizę.

Przed pandemią austriaccy turyści mogli korzystać z ruchu bezwizowego do Indonezji. Jednak turyści z 97 krajów muszą obecnie zapłacić za wizę 500 000 IDR.

Zbliżenie: indonezyjska pieczęć wizowaZbliżenie: indonezyjska pieczęć wizowa

Oznacza to, że od 14 lutego 2024 r. czteroosobowa rodzina wyjeżdżająca na coroczne wakacje na Bali zapłaci o 4 400 000 IDR (285 USD) więcej niż przed pandemią, przed zarezerwowaniem transferów, hoteli, jednodniowych wycieczek i posiłków; Ceny tego wszystkiego rosną.

Minister turystyki Indonezji zasugerował możliwość przywrócenia ruchu bezwizowego, choć nie zapowiedziano żadnych formalnych zmian.

Lempuang-Świątynia-Bramy Niebios na BaliLempuang-Świątynia-Bramy Niebios na Bali

Turyści szukający bardziej niedrogich atrakcji na Bali w 2024 roku muszą pamiętać o kilku rzeczach.

Trzymanie się z dala od tętniących życiem kurortów południa będzie kosztować znacznie mniej.

READ  OIKN dąży do wzmocnienia powiązań inwestycyjnych z Francją

Aplikacje podróżnicze, takie jak FirstTable, świetnie nadają się do wyszukiwania ofert posiłków w najpopularniejszych restauracjach na wyspie. Korzystanie z transportu publicznego, takiego jak autobusy Trans Dewata i bezpłatny autobus SMART @Ubud, to niewielkie, ale znaczące sposoby na obniżenie kosztów podczas wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *