Australia i Singapur są zainteresowane przyłączeniem się do misji pokojowej ONZ w Gazie, powiedział szef armii Indonezji.

Tempo.co, DjakartaDowódca Indonezyjskich Sił Zbrojnych (DNI), generał Agus Subianto, powiedział, że wojska australijskie i singapurskie chętnie uczestniczą w operacjach pokojowych ONZ w Strefie Gazy.

W rozmowie z reporterami z Ulamą na Radzie Indonezyjskiego Ulamy (MUI) w Dżakarcie w piątek 14 czerwca 2024 r. z zadowoleniem przyjął wezwania Australii i Singapuru do wspólnych działań Organizacji Narodów Zjednoczonych w Gazie.

Współpraca między krajami, szczególnie w regionie azjatyckim, jest niezbędna do zakończenia trwającego konfliktu w Gazie, powiedział.

Nie podał jednak dalszych szczegółów dotyczących ewentualnej współpracy między indonezyjskimi, australijskimi i singapurskimi siłami bezpieczeństwa w ramach operacji pokojowych.

Minister spraw zagranicznych Retno Marsudi powiedział niedawno, że Indonezja będzie mogła wysłać swoje siły pokojowe do Strefy Gazy, jeśli uzyska zgodę Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

Generał Agus ujawnił, że jedną z jednostek TNI, która zostanie wysłana na Terytorium Palestyńskie w ramach misji ONZ, będzie Batalion Inżynieryjny, którego personel może pomóc w odbudowie zniszczonych domów i obiektów użyteczności publicznej, takich jak szkoły, szpitale i domy modlitwy.

Jak już wcześniej informowaliśmy, ONZ w Gazie Przewidując zapotrzebowanie na siły pokojowe, TNI przygotowało 1394 pracowników do zadań takich jak zapewnienie bezpieczeństwa, rehabilitacja obiektów publicznych i świadczenie usług medycznych.

Generał Agus podkreślił także gotowość TNI do dalszych dostaw pomocy humanitarnej do Gazy, w tym wysłania statku szpitalnego, jeśli indonezyjskie wojsko otrzyma mandat ONZ, jeśli zawieszenie broni będzie obowiązywać.

Nowy konflikt zbrojny wybuchł między Palestyną a Izraelem po niespodziewanym ataku Hamasu na Izrael we wczesnych godzinach porannych 7 października 2023 r.

Tel Awiw w dalszym ciągu zamykał przejścia graniczne w Gazie przed atakiem Organizacji Wyzwolenia Palestyny ​​na Izrael.

W odpowiedzi na bezprecedensowy atak z zaskoczenia premier Benjamin Netanjahu wypowiedział wojnę Hamasowi. Od początku wojny, czyli według stanu na 15 czerwca, izraelskie siły zbrojne zabiły co najmniej 37 266 palestyńskich cywilów, a 85 102 zostało rannych. Al Jazeera.

Al Jazeera podała, że ​​wiele osób zabitych w Gazie to kobiety i dzieci. Izraelska okupacja spowodowała także katastrofę humanitarną.

READ  Rishi Sunak i Sajid Javid zrezygnowali z rządu Borisa Johnsona

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Dowódca TNI: 2 szpitale w Indonezji gotowe na przyjęcie 1000 Palestyńczyków

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *